You are here
Transform 3.0 — na takie nowości od Lenovo czekaliśmy artykuły Wydarzenia 

Transform 3.0 — na takie nowości od Lenovo czekaliśmy

Wczoraj, 13 maja 2019 roku w Orlando na Florydzie odbyła się coroczna impreza Lenovo, na której firma prezentowała najnowsze rozwiązania z zakresu AR, PC oraz IoT. Wśród nowości znalazły się okulary AR Think Reality, komputer ThinkCentre Nano oraz nowy ThinkPad X1 Extreme Gen 2.

Lenovo
fot. Lenovo

Lenovo to gigant, który mimo świetnej pozycji z roku na rok zaskakuje rynek coraz ciekawszymi i coraz bardziej pożądanymi ficzerami. Na wczorajszej konferencji poznaliśmy nowości w zakresie kilku segmentów działalności koncernu, które mogą zainteresować potężne grono konsumentów. Dodam, że w tym konkretnym przypadku firma nie skupiła się tylko na komputerach. Na tapet wzięto także rozszerzoną rzeczywistość oraz internet rzeczy.

Lenovo ThinkReality A6

Lenovo
fot. Lenovo

Firma celuje w rozwiązania innowacyjne takie jak rozszerzona rzeczywistość. Mało tego — Lenovo nie zamierza tworzyć jedynie urządzeń opartych na rzeczonej technologii. W grę wchodzi cała platforma ThinkReality, która zadziała na wielu systemach, chmurach oraz urządzeniach. Pierwszym jest model A6, czyli sprzęt referencyjny, który waży 380 gramów i wyświetla obraz w rozdzielczości 1080p i 40-stopniowym polu widzenia. Okulary otrzymały układ Qualcomm Snapdragon 845.

ThinkCentre Nano

Lenovo
fot. Lenovo

Lenovo wydaje także dwa urządzenia z serii Nano. Model M90n to ultra-przenośny komputer stacjonarny o jedną trzecią mniejszy od ThinkCentre Tiny. Sprzęt ten zapewnia oszczędność energii na poziomie 30 proc. w skali roku.

ThinkCentre M90n–1 Nano otrzymał najmniejszą obudowę na rynku, co pozwala łatwo umieścić go w wybranym przez nas miejscu w biurze lub domu. Zasilanie odbywa się za pomocą kablu USB-C lub w specjalnej stacji dokującej. Co ważne zastosowano tutaj nietypową konstrukcję bez wentylatora, która świetnie radzi sobie z odprowadzanim ciepła. Design jest kwestią indywidualną, ale w moim odczuciu komputer jest naprawdę urokliwy.

ThinkPad X1 Extreme Gen 2

Lenovo
fot. Lenovo

Lenovo uaktualniło również model X1 Extreme. W drugiej generacji pojawiły się nowe procesory Intel Core-i9 dziewiątej generacji oraz grafika NVIDIA GeForce GTX 1650 z konstrukcją Max-Q. W konfiguracji występuje również opcja pamięci do 4 TB. Brzmi świetnie, szczególnie jeśli zestawimy to z 15-calowym ekranem dotykowym OLED 4K i systemem głośników Dolby Atmos.

Ceny przedstawiają się następująco:

  • ThinkPad X1 Extreme Gen 2 — od 1 499,99 USD
  • ThinkCentre M90n Nano (sierpień 2019) — 639 USD
  • ThinkCentre M90n Nano IoT (sierpień 2019) — 539 USD

Źródło: Lenovo

Related posts

Leave a Comment