tryb ciemny dla Chrome na macOS

Tryb ciemny dla Chrome na macOS w końcu dostępny

Coraz więcej developerów daje swoim użytkownikom możliwość korzystania z trybu ciemnego w ich aplikacjach. Teraz przyszła pora na Google, choć trochę czasu im to zajęło. Tryb ciemny dla Chrome na macOS jest już dostępny i można z niego swobodnie korzystać. Jak go włączyć?

tryb ciemny dla Chrome na macOS

O tym, że Chrome ma dostać tryb ciemny dla urządzeń od Apple, mówiono już jakiś czas temu. Teraz, wraz z wersją o numerze 73, taka możliwość w końcu została oficjalnie udostępniona. Tak, dobrze zrozumieliście i jeżeli posiadacie PC-ta z trybu ciemnego w przeglądarce Google jeszcze nie skorzystacie. Pytanie tylko, czy faktycznie jest tu czego żałować?

Tryb ciemny dla Chrome na macOS

Dlaczego tryb ciemny dla Chrome na macOS zawitał w pierwszej kolejności? Zapewne dlatego, że aktualizacja systemowa pozwoliła użytkownikom sprzętów Apple na ustawianie całego pulpitu w tym właśnie trybie. Google nie mogło więc zostać w tyle i stąd ten „pośpiech”. W końcu mówiono od dawana o wprowadzeniu tej możliwości, ale patrząc na to, jak ona wygląda, nie do końca jesteśmy przekonani czy developer nie poszedł przypadkiem na łatwiznę. Dlaczego?

Otóż tryb ciemny na macOS wygląda jak tryb incognito. Zapewne duża część z użytkowników czasem z tej funkcjonalności korzysta i dobrze wie, że przy dłuższej pracy, może być to męczące. Może nie tak męczące dla oczu, jak tryb ciemny w Messengerze, którego czerń aż wypala oczy, ale zdecydowanie Google mogło się bardziej postarać. Jeżeli używamy macOS w trybie ciemnym, przeglądarka po aktualizacji powinna samoczynnie przejść w nowe ustawienie. W innym wypadku czeka nas wejście w Ustawienia. Chrome 73 przynosi także kilka pomniejszych usprawnień, a w tym obsługa klawiszy multimedialnych. Zaktualizowaliście już swoją wersję przeglądarki?

Nowe komputery znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: 9to5mac

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....