You are here
Ubik Uno – bezramkowiec dla wszystkich News 

Ubik Uno – bezramkowiec dla wszystkich

Wiele świetnych pomysłów umierało śmiercią naturalną. Inne zabijane były przez kłopoty finansowe. KickStarter widział setki takich przypadków, ale wygląda na to, że Ubik Uno, nie będzie jednym z nich. Smartfon właśnie trafił do produkcji i ma stanowić konkurencję dla OnePlus2.

 
ubik 750x300 1
O tym, że Ubik Uno istnieje, dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu. Do projektów, które swoją karierę zaczynają od portali takich jak KickStarter, podchodzimy jednak z rezerwą. Od użytkowników wyciągnąć pieniądze łatwo, gorzej ze spełnieniem wszystkich obietnic. A tych od Ubik usłyszeliśmy całkiem dużo.
Przewagą Ubik nad konkurencją było podejście, jakim wykazała się firma. Jej głównym celem miało być stworzenie smartfona o wyjątkowych parametrach, a jednocześnie zebraniem wokół niego całej społeczności. Po części Ubik dopiął swego. Produkt trafił do produkcji, ale tłumów nie porwał. Mimo wszystko, na KickStarter wsparło go 766 osób na łączną kwotę 241 925 dolarów. Czym więc jest Ubik Uno?
 
ubik 750x300 2
To przede wszystkim smartfon, którego twórcy, całą swoją energię przelali na sprzęt, a nie reklamę. Według nich, to przesadne koszty marketingu stanowią główny powodów, dlaczego rynek zalewają produkty tak drogie. Ubik Uno kosztować ma bowiem około 320 dolarów, co patrząc na specyfikację, jest faktycznie ceną niewielką.
Procesor urządzenia to ośmiordzeniowy MT6795 (2,2 Ghz), wspierany przez 3 GB RAM. Ekran Ubik Uno ma 5,5 cala, co przekłada się na rozdzielczość FHD (1920×1080 px), a pokryto go Gorilla Glass 3. Akumulator ma pojemność 3100 mAh, a do pełna naładujemy go w trzy godziny. Użytkownik dostanie na swoje dane 16 GB, a gdyby chciał robić zdjęcia, może wykorzystać do tego aparat z matrycą od Sony (20 Mpix). Do tego działa na czystym Androidzie 5.1.
Ubik Uno wizualnie również prezentuje się znakomicie. Praktycznie bezramkowy design i gustowny tylny panel, stawiają go w jednym rzędzie razem ze wspomnianym na początku OnePlus2. To samo tyczy się specyfikacji, która w niektórych miejscach, przewyższa produkt chińczyków. Zapowiada się wyjątkowo udany projekt.
Źródło: KickStarter
Fot: jw.
__________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Related posts

Leave a Comment