Xiaomigood

Xiaomi planuje wprowadzenie technologii Force Touch do swoich smartfonów

Force Touch wzbudza duże zainteresowanie. Rozwiązanie ma swoich zwolenników, jak i hejterów. Niestety grupa osób negatywnie nastawionych do technologii rozpoznającej siłę nacisku na ekran smartfonu musi się pogodzić z tym, że będzie takich urządzeń coraz więcej.

Xiaomigood

Po tym, jak Apple wypromowało swoje innowacyjne Force Touch w iPhone’ach 6S oraz 6S Plus. Jeden z producentów poszedł tym tropem. I tak chiński koncern Xiaomi zamierza montować dotyk 3D w swoich smartfonach. Niestety nie znamy szczegółów i nie wiemy, jakie telefony miałby dostać ten gadżet. Jak donoszą źródła,  rozwiązanie ma być zaczerpnięte od Synaptics. Dokładnie chodzi o technologię ClearForce, która rozpozna siłę nacisku na ekran, co pomoże zaimplementować nowe rozwiązania.

Pierwszym producentem, który zastosował technologię dotyku 3D w smartfonie był Huawei. Model Mate S otrzymał taki gadżet. Niestety nie był on w pełni wykorzystany. Dlaczego? Dlatego, że nie miał jak go w pełni wykorzystać. Google, czyli deweloper oprogramowania, które jest zainstalowane na smartfonie, po prostu nie wspiera takich rozwiązań. Sam producent nie jest w stanie za wiele zdziałać w tej kwestii. Owszem dodano aplikację wagi, rozbudowano przeglądanie zdjęć w albumie, ale to tyle z nowości obsługujących 3D Touch. Nieco inaczej sytuacja wyglądała w przypadku Apple. Gdzie producent jest również developerem i lepiej mógł wykorzystać możliwości nowej technologii. Nie da się ukryć, że zewnętrzne firmy chętnie współpracują z Amerykańskim gigantem i rozbudowują aplikacje na podstawie nowego rozwiązania.

Bez wątpienia w dotyku 3D jest przyszłość i kolejni producenci są zainteresowani tym rozwiązaniem, tak więc pozostaje nam tylko czekać, aż Google weźmie się do pracy i Android zacznie wspierać nową technologię.

 
źródło: mobpicker

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...