Android-Wear-APps750x300

W Google Play zaczęły pojawiać się pierwsze aplikacje na Android Wear

Android Wear – system przeznaczony dla urządzeń ubieranych (głównie zegarki) zadebiutował na minionym Google I/O. Zaskakujące jest jednak to, że nie trzeba było długo czekać na pojawienie się w Google Play działu dedykowanego aplikacjom na nową platformę.

Android-Wear-APps750x300

Obecnie na rynku dostępne są jedynie dwa inteligentne zegarki ze wspomnianym systemem – G Watch od LG oraz Gear Live od Samsunga. Kwestią tygodni jest dołączenie do wymienionych produktów Moto 360 od Motoroli. Naturalne jest więc to, że w sklepie Google można znaleźć już pozycje przeznaczone dla urządzeń ubieranych. Niestety, lista nie jest zbyt obszerna, lecz należy pamiętać, że jest to dopiero początek.

Z pewnością w niedługim czasie do wyścigu na smartwatch’e będą chcieli dołączyć kolejni producenci. Wraz ze wzrostem nasycenia rynku owymi produktami, popularność tworzenia aplikacji dla Android Wear wśród deweloperów będzie się powiększać.

Na chwilę obecną na liście apek dla inteligentnych urządzeń ubieranych znajdziemy takie perełki jak: Runastic, Duolingo, Mapy czy Hangouty. Z mniej popularnych należy wymienić: Fly Delta, Player FM, American Airlines czy choćby Kontakt +.

Dział Google Play dedykowany Android Wear będzie się rozrastał – to pewne. Jednak sam fakt pojawienia się specjalnie wydzielonego miejsca na apk dla wspomnianej platformy napawa optymizmem i daje nadzieje na szybki rozwój systemu.

Źródło: Google Play

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...