You are here
Warszawa konferencja „Patotreści w internecie” już 30 maja Wydarzenia 

Warszawa konferencja „Patotreści w internecie” już 30 maja

W już 30 maja w siedzibie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odbędzie się konferencja „Patotreści w internecie — niebezpieczna codzienność naszych dzieci”. Podczas spotkania poznamy wyniki badań dotyczących patotreści oraz sposoby przeciwdziałaniu zjawisku.

Patotreści w internecie
fot. Rzecznik Praw Obywatelskich

Internet podlega wielu regulacjom, kontrolom oraz ograniczeniom. To prawda, lecz mimo to w sieci znajdziemy gros patologicznych treści, które mogą wpływać negatywnie na psychikę dzieci i młodzieży. Czy patotreści w internecie powinny zostać „społecznie” skonsultowane i czy w razie potrzeby powinny zostać podjęte konkretne działania? Według Rzecznika Praw Obywatelskich — tak, a przynajmniej na to wskazuje konferencja zaplanowana na 30 maja 2019 roku.

Patotreści w internecie — niebezpieczna codzienność naszych dzieci

Konferencja skupi się na prezentacji wyników badań dotyczących internetowego zasięgu patotreści. Podczas eventu dowiemy się czy dzieci i młodzież oglądają patotreści, jak na nie trafiają i dlaczego w ogóle je oglądają. Wyjaśnione zostanie też kwestia opinii młodzieży na temat tego typu materiałów w sieci.

Prezentację poprowadzi Łukasz Wojtasik, członek zarządu Funkcji Dajemy Dzieciom Siłę. Podczas dyskusji eksperckich głos zabiorą między innymi dr. Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich), Witold Drożdż z Orange Polska, dziennikarka Paulina Wilk, a także prokurator Maciej Młynarczyk. Patrząc na listę prelegentów — o merytoryczną stronę konferencji nie powinniśmy się martwić.

Konferencja “Patotreści w internecie – niebezpieczna codzienność naszych dzieci” wystartuje o 30 maja o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 14:00. Osoby zainteresowane uczestnictwem powinny dokonać rejestracji pod adresem mailowym — anna.grzelak@brpo.gov.pl.

Źródło: Rzecznik Praw Obywatelskich

Related posts

Leave a Comment