You are here
Weather Channel podpowie, kiedy najłatwiej zarazić się grypą Aplikacje artykuły mobile News 

Weather Channel podpowie, kiedy najłatwiej zarazić się grypą

W aplikacji Weather Channel pojawia się nowa funkcja, którą można uznać za pionierską. Usługa wzbogaca się bowiem o ostrzeżenia przez zwiększonym ryzykiem infekcji grypą. Co ciekawe, za rzeczoną prognozę odpowiada nie pierwszy lepszy z brzegu algorytm, a superkomputer IBM.

Weather Channel
fot. Pxhere

Superkomputery to potężne maszyny, które można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są prognozy dotyczące przeróżnych aspektów życia człowieka. Na przykład — zdrowotności. Weather Channel wykorzystuje dane uzyskane przez jedno ze wspomnianych urządzeń do informowania o ryzyku zachorowania na grypę. Nowość trafia do aplikacji mobilnej, choć wraz z nią pojawiają się wątpliwości dotyczące skuteczności.

Weather Channel ostrzeże przed grypą

IBM Watson to superkomputer, który pomaga Weather Channel w dostarczeniu piętnastodniowej prognozy dotyczącej ryzyka zarażenia grypą w dalej lokalizacji. Zważając na to, że okres wzmożonych zachorowań jest dopiero przed nami, funkcja może okazać się wręcz zbawienna. Pytanie, na ile skuteczne będą informacje weń zawarte.

Weather Channel
fot. IBM

Program bazuje oczywiście na przeróżnych czynnikach takich jak siła wiatru, temperatura oraz wilgotność. Prognozy będą więc oparte o dane metereologiczne. Sęk w tym, że do zarażenia dochodzi drogą kropelkową. Ciężko „wykryć” ile osób przebywających na danym obszarze roznosi grypę, dlatego też wyniki prezentowane w Weather Channel nie będą w stu procentach miarodajne.

Czy wobec powyższego warto korzystać z nowości zawartej w aplikacji Weather Channel? Oczywiście, nawet jeśli prognoza jest tylko w 10 proc. skuteczna, zwiększa to naszą szansę na przetrwanie okresu wzmożonej zachorowalności na grypę. Aplikację pobierzecie z App Store oraz Google Play.

Źródło: EngadgetIBM

Related posts

Leave a Comment