You are here
Weather Poster – czyli plakat z Wi-Fi, który powie ci, jaka jest pogoda artykuły News 

Weather Poster – czyli plakat z Wi-Fi, który powie ci, jaka jest pogoda

Kickstarter to wylęgarnia pomysłów, które nie zawsze są ciekawe lub co więcej, nie zawsze potrzebne. Czasem jednak można znaleźć tam perełki, które aż chciałoby się posiadać. Jedną z nich jest The Weather Poster. To nic innego jak plakat, ale zupełnie inny, niż wszystkie, które do tej pory widzieliśmy. I tutaj jest jego siła.

Weather Poster

Kiedyś do tego, żeby dowiedzieć się, jaka będzie pogoda, wystarczyło wyjrzeć przez okno. Ewentualnie obejrzeć prognozę w telewizji lub zdać się na popularne powiedzenia. Teraz praktycznie każdy smartfon wyposażony jest w funkcję, która podpowiada nam, jak jest pogoda w naszej okolicy. Co więcej, możemy dowiedzieć się, jaka jest pogoda w dowolnym miejscu na świecie. Jaki jest więc sens w posiadaniu czegoś, co robi dokładnie to samo? Dodatkowo nie jest ani termometrem, ani nie jest tanie?

Weather Poster

Odpowiedź jest prosta. Bo to „coś”, czyli Weather Poster, jest po prostu… ładne. I staramy się tutaj być obiektywni. Design plakatu, który ma w sobie kilka interesujących funkcji (o których za chwilę), jest zwyczajnie dobrze wyważony. Minimalistyczny, a jednocześnie zdaje się, że nie brakuje na nim niczego ważnego. Nie jest przeładowany i w mocnych, ale nie rzucających się w oczy kolorach. Weather Poster to coś, co my chcielibyśmy mieć w domu. Nie dlatego, że nie wiemy, jaka może być pogoda. Dlatego, że wygląda zwyczajnie pięknie.

Weather Poster nie wylądowałby jednak na Kickstarterze, gdyby był po prostu plakatem. To byłoby zdecydowanie zbyt proste  do stworzenia w normalnych warunkach, a dodatkowo jego produkcja nie kosztowałaby ponad 30 tysięcy dolarów. To dużo, ale patrząc na to, co potrafi plakat, trochę nas to nie dziwi, że twórcy chcą aż takich funduszy. Weather Poster wykorzystuje bowiem technologię smart ink, która pod wpływem warunków pogodowych, potrafi aktywować odpowiedni barwnik. Dodatkowo plakat, a konkretniej jego rama, ma w sobie modem Wi-Fi. Raz podłączone do domowej sieci, nie będzie wymagało od użytkowników niczego więcej. Sam plakat ma służyć jako ozdoba w domowej przestrzeni.

Czy to potrzebne czy po prostu ładne?

Weather Poster pokazuje prognozę pogody tylko na jeden dzień i robi to w prosty sposób. Odpowiednie ikony, mówiące o stanie możliwych opadach czy przejaśnieniach, będą podświetlane za pomocą smart ink. Plakat podzielono na sekcje godzinowe, więc wychodząc rano z domu, możemy tylko na niego zerknąć i od razu będziemy wiedzieć, czy potrzebujemy tego dnia parasola. Owszem, możemy sprawdzić to samo na smartfonie, ale chyba niewiele osób to robi. Częściej interesujemy się pogodą wtedy, kiedy mamy konkretne plany na dany dzień. Weather Poster po prostu nas informuje, co takiego może się zmienić w pogodzie.

Nie jest to może produkt pierwszej potrzeby, ale sama jego funkcjonalność to tylko jeden z plusów. Największym jest, a przynajmniej dla nas, minimalistyczny desig. Istnieją jednak pewne minusy, które raczej nie sprawią, że plakat znajdzie się w naszych domach. Nie chodzi tylko o fakt, że jeszcze nie został sfinansowany na Kickstarter, bo już niewiele mu brakuje. Chodzi o to, że jest to produkt limitowany. Każdy z wzorów, które mają się pojawić, ograniczony będzie tylko do 500 sztuk. I niestety, ale nie będzie to tani plakat. Obecnie kosztuje 134 dolary, czyli ponad 500 złotych. Jeżeli sądzicie, że jednorazowy wydatek go wszystko, co was czeka, to jesteście w błędzie.

Weather Poster działał będzie bowiem tylko przez okres dwóch lat. Potem przedłużenie prognozowania pogody ma kosztować 7,5 dolara na kolejny rok. Nie wiemy jak wy, ale nam pomysł się podoba i mamy nadzieję, że uda się go zrealizować. Nawet tylko dla grupki pasjonatów, bo wygląda przepięknie. Sam projekt znajdziecie na Kickstarter, wchodząc w ten LINK.

Nowe smartfony z funkcją sprawdzania pogody, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Kicstarter / The Verge

Related posts

Leave a Comment