Weź udział w konkursie i zbuduj statek kosmiczny!

NASA razem z firmą LEGO postanowiły zorganizować konkurs. Jeśli jesteś fanem kosmosu oraz uwielbiasz klocki lego to właśnie jest coś dla Ciebie.
Lego 3367 2
Wystarczy posiadać minimum 13 lat i mieć zapał do zabawy. Konkurs trwa do 31 lipca. Do wyboru są dwie kategorie. Pierwszą z nich jest  „Inventing our Future of Flight”, która polega na budowie modelu maszyny, która opiera się na pomysłach oraz technologii jakie wykorzystuje NASA. Przy okazji statek ma emitować jak najmniej hałasu i zanieczyszczeń oraz zużywać jak najmniej paliwa. Uczestnicy mają także przygotować opis w formie papierowej, w którym wyjaśnią jak NASA może wykorzystać ich statek.

10213Druga kategoria to „Imagine our Future Beyond Earth”, w której każdy może popuścić wodze fantazji i stworzyć innowacyjny statek kosmiczny. Im ciekawszy projekt tym lepiej, w tej kategorii, NASA nie narzuca żadnych ograniczeń.

To co może zasmucić biorących udział w konkursie jest fakt, że nagrodą nie jest lot statkiem kosmicznym, a jedynie zestaw klocków LEGO z autografem producenta oraz zestaw gadżetów od NASA. Ale świadomość tego, że NASA spodobał się nasz pomysł i jest szansa, że jakaś jego cząstka zostanie wykorzystana w rzeczywistości powinna być największą nagrodą.

Do konkursu możecie się zgłosić za pośrednictwem tej strony.

My zawsze popieramy zdrową rywalizację i burzę mózgów, której wynikiem mogą być naprawdę ciekawe rezultaty. Wszystkim biorącym udział w konkursie życzymy powodzenia i czekamy na wyniki.

 

źródło: LEGO, NASA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...