Wyciekły zrzuty ekranu z Windows Phone 8.1

Kilka dni temu użytkownik portalu Reddit poinformował wszystkich o tym, że przez dziwny zbieg okoliczności udało mu się nabyć na eBay Nokie Lumie 920. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie pewne zmiany w interfejsie systemu, które możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach.

wp750x300

Serwis WPCentral powołując się na zaufane źródła poinformował, że zrzuty ekranu z wcześniej wspomnianej Lumii pochodzą z telefonu pracującego na jeszcze nie wydanej wersji systemu WP 8.1.

Jeśli uważnie przyjrzymy się screen’om, możemy doszukać się kilku dodatkowych zmian oraz nowych funkcji. Najważniejszą i najbardziej wyczekiwaną rzeczą okazuje się być centrum powiadomień, którego brak doskwierał użytkownikom mobilnych okienek.

Odświeżone zostały też „żywe” kafelki, a szczególnie ten informujący o nowych zdarzeniach w kalendarzu. Aplikacje, wcześniej sortowane alfabetycznie, mogą być teraz ułożone pod kątem częstotliwości ich otwierania. Skoro jesteśmy już przy aplikacjach, warto wspomnieć, że nowy system zyskał możliwość ich zamykania z poziomu ekranu wielozadaniowości.

Z samych zmian programowych możemy wyróżnić zupełnie nowe rozwiązania służące do obsługi serwisów społecznościowych takich jak Facebook i Twitter.

Należy pamiętać, że nawet jeśli „przeciek” okaże się prawdziwą, wczesną kompilacją nowego systemu, to do czasu oficjalnego pojawienia się nowej wersji, zmiany mogą pójść w trochę innym kierunku.

Szczęśliwy posiadacz opisywanej Lumii niestety musiał się z nią rozstać i zwrócić swój egzemplarz producentowi. Ten, jak nakazuje przyzwoitość, postanowił zrekompensować stratę i w zamian podarował Nową 920, lecz ze standardowym oprogramowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...