„Wielki” powrót Google Glass

Jak donosi Wall Street Journal, Google właśnie rozesłało do współpracujących z nim programistów nowe, mocno zmodyfikowane prototypy Google Glass. Możliwe, że trafią one do sprzedaży nawet już jesienią.

Pamiętacie w ogóle o jeszcze niedawno głośnych multimedialnych okularach? Korporacja z Mountain View ostro nakręciła na nie internet, media się o nich rozpisywały, można było zobaczyć reklamy prezentujące ich niesamowite (wg producenta…) możliwości. Słowem: miały być hitem sezonu i szturmem wziąć rynek, każdy miał je nosić (a przynajmniej więcej osób niż ogromna liczba kultywujących produkty z nadgryzionym jabłkiem w logo). Ale reakcją na mocną i efektowną kampanię propagandową nie była bynajmniej, ku wielkiemu zaskoczeniu twórców projektu, euforia… Konsumenci zareagowali co prawda zaciekawieniem, tu i ówdzie technologiczni maniacy dyskutowali o tym, ale generalnie można powiedzieć, że Google Glass zostały przyjęte raczej dość chłodno.

Nowa ich wersja oznacza zupełnie inne podejście do możliwych zastosowań i całkiem innego klienta docelowego. Zapomnijcie o rynku masowym i zwykłych ludziach jako odbiorcach, kierownictwo znanej amerykańskiej marki doszło ostatecznie do wniosku, że to raczej i tak nie wypali. Google Glass mają być za to kierowane głównie do osób ze sfery biznesowej jako użyteczne rozwiązanie mające im ułatwić i usprawnić codzienną pracę w firmie. Niewiele na razie wiadomo (a przecież za jakieś 2, 3 miesiące miałaby nastąpić ich premiera, to dość zadziwiające), na czym owe ewentualne usprawnienie pracy miałoby właściwie polegać. Jakkolwiek jako segmenty docelowe wymieniane są tu przede wszystkim takie pola, jak logistyka i branża medyczna. W związku z ostro nieprzychylnymi wcześniejszymi reakcjami (chodziło o kwestie naruszania prywatności użytkownika i innych ludzi) wiadomo ponadto jeszcze tylko tyle, że prawdopodobnie będzie ich można używać tylko wewnątrz pomieszczeń.

Źródło : Wall Street Journal.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...