Skupmy się na najbliższych, czyli udostępnianie w Windows 10 Creators Update

O poszczególnych funkcjach aktualizacji Windows 10 Creators Preview pisałem wczoraj. Dziś chciałbym wrócić do jednej – dotyczącej naszych relacji z bliskimi, które Microsoft zamierza usprawnić.

Windows10 people 750x300

Choć nowości zaprezentowane podczas wczorajszej konferencji należą do ciekawych, to brakowało mi pewnego efektu „wow”. Naturalnie, mam tu na myśli jedynie software’ową stronę eventu, gdyż komputer Surface Studio wywarł na mnie ogromne wrażenie, o czym przeczytacie w osobnym wpisie. W oprogramowaniu został jednak zawarty jeden element społecznościowy, który utkwił mi w pamięci…

„Ludzie” w pasku zadań

Microsoft twierdzi, że sieci społecznościowe są zbyt skomplikowane dla przeciętnego ich użytkownika. Zdecydowana większość kontaktuje się jedynie z kilkoma najważniejszymi osobami, a rozbijanie kontaktu na poszczególne platformy jest, delikatnie mówiąc kłopotliwa. Firma zauważa problem i postanawia dostarczy rozwiązanie.

Tym rozwiązaniem okazują się skróty przypominające Chat Heads z Androida, które pojawią się na pasku zadań w nadchodzącej aktualizacji Windows 10. Przyznam, że wizualnie prezentuje się to całkiem ciekawie, ale czy użytecznie? Ikonki wyświetlą osoby (najbliższe) z naszych kontaktów oraz pozwolą na prostą wielokanałową komunikację, w tym na udostępnianie materiałów.

„Szerowanie” dotyczy treści i aplikacji na platformie Windows 10, co akurat nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Niemiłą niespodzianką jest za to niemożność udostępniania na Facebooku czy innych popularnych kanałach społecznościowych. Cóż, najwyraźniej Microsoft uważa, że takowa opcja nie jest potrzebna do sprawnej komunikacji z najbliższymi.

Wspomniany ficzer trafi do Windows 10 już podczas marcowej aktualizacji Creators Update.

Źródło: Microsoft

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...