Windows 10 już popularniejszy niż Windows 8

Nowy system operacyjny liczbą użytkowników już w dwa tygodnie po premierze przebił jednego z najmniej lubianych swoich poprzedników – Windows 8. Czy oznacza to, że Windows 10 będzie megapopularny?

Niekoniecznie, bo tak naprawdę trudno na tę chwilę cokolwiek wyrokować. Uściślijmy też, że „dziesiątka” ma już więcej fanów niż „ósemka”, ale ta jest liczona osobno, nie łącznie z wersją 8.1 (swoją drogą mi, jako osobie zdecydowanie „niekochającej” rewolucyjnych okienek, trudno wyjść z podziwu i niedowierzania, że całkiem znaczna liczba ludzi, bo ok. 3,5 % wszystkich posiadaczy „blaszaków”, wciąż używa podstawowego Windows 8 bez rozszerzenia…). Nieco ponad 4 % – tyle mniej więcej ludzi ma już , w czasie przecież bardzo niedalekim od premiery, zainstalowanego u siebie nowego OS-a korporacji z Redmond. Liczba ta z pewnością jeszcze w najbliższym czasie dość wyraźnie wzrośnie – nie zakończył się wszak jeszcze proces darmowych aktualizacji dla użytkowników poprzednich systemów. Przez całą sytuację z darmowymi aktualizacjami, wynikającymi z nowej polityki Microsoftu – niezwykłą, bo przy żadnej wcześniejszej premierze firma Billa Gatesa nie pokusiła się o tego typu rozwiązanie – trudno na razie powiedzieć, jaka jest rzeczywista popularność nowego systemu, jak jest oceniany i czy jest ceniony przez użytkowników.

Wśród OS-ów jak na razie nadal niepodzielnie króluje Windows 7, za nim plasuje się wspomniany już wcześniej Windows 8.1 (jakkolwiek różnica między nimi jest ogromna), od którego nieco mniejszą popularnością cieszy się wiekowy już nieco, ale nadal lubiany i ceniony Windows XP. Ciekawe czy „dziesiątce” kiedykolwiek uda się przebić liczbą użytkowników „siódemkę”, jak na razie wydaje się to mało prawdopodobne, choć niczego nie można powiedzieć na pewno. Obecna „królowa systemów” cieszy się ogromnym zaufaniem, jest tak jakby finalną, najmocniej doszlifowaną wersją poprzednich systemów. Pewnie dopiero następcy najmłodszego obecnie dziecka Microsoftu będą mogli realnie powalczyć z nią o laur pierwszeństwa.

Źródło : StatCounter.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...