Windows 10

Windows 10 najpopularniejszych systemem operacyjnym

Bazując na grudniowych statystykach udostępnionych przez firmę NetMarketShare, możemy stwierdzić, że Microsoft zamknął rok 2018 wyjątkowym sukcesem. Z danych wynika jasno, że Windows 10 zyskał miano najpopularniejszego komputerowego systemu operacyjnego na świecie.

Windows 10

Jeśli weźmiemy pod uwagę dane z innych źródeł, dojdziemy do wniosku, że najnowszy Windows już wcześniej zyskał pozycję lidera. Będzie to jednak półprawda, gdyż pozostałe statystyki, w tym te pochodzące od StatCountera, nie uwzględniały niektórych systemów, w tym macOS.

Windows 10 królem

Windows 10

Przez długi czas pierwsze miejsce na podium zajmował Windows 7, który przez wielu do dziś uznawany jest za najlepszy twór Microsoftu. Śmiem się z tą opinią nie zgodzić, gdyż to właśnie dziesiątka zrobiła na mnie najbardziej pozytywne wrażenie. Jeśli byłbym zmuszony permanentnie odstawić macOS, na którym pracuję codziennie, z pewnością postawiłbym na 10-tkę. Ósemka, siódemka oraz wcześniejsze OS-y ze stajni Microsoftu trącą już myszką. Nie mam tutaj nawet na myśli zgodności z nowymi rozwiązaniami, ale przede wszystkim archaiczny interfejs. Wróćmy do statystyk.

Użytkownicy, których systemów najczęściej oglądają Pornhub?

Windows 10 uzyskał wynik 39,22% udziału. Win 7 zakończył rok z wynikiem 36,90%, macOs 10.14 z wynikiem 4,73%. Kolejno za nimi znalazły się Windows XP, Windows 8.1, macOS 10.13, Linux, macOS 10.12, Windows 8 oraz macOS 10.11.

Źródło: Netmarketshare

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...