Xbox Games Pass na styczeń

Xbox Game Pass na styczeń – Microsoft robi to dobrze

Nie ma chyba obecnie lepszej usługi z ofertą gier, niż tak, którą ma Microsoft. Nie dość, że jest jedną z najtańszych, to jeszcze kolejny miesiąc przynosi tytuły o wiele lepsze, niż można się było spodziewać. Jak więc prezentuje się Xbox Game Pass na styczeń? Otóż bardzo, bardzo dobrze.

Xbox Games Pass na styczeń

Game Pass co miesiąc zaskakuje nas coraz bardziej. Biblioteka usługi i tak jest już więcej, niż satysfakcjonująca i nawet bez nowych gier, warta rozważania. Szczególnie dla osób, które lubią na swojej konsoli ogrywać starsze, ale dalej doskonałe tytuły. Zresztą w ofercie znajdują się także produkcje, które koniecznie warto znać, a wśród nich chociażby Forza Horizon 4 czy Mortal Kombat X. Nie zmienia to jednak tego, że Microsoft konsekwentnie dodaje tytuły, które zachęcają do wykupienia subskrypcji.

Xbox Game Pass na styczeń

Co więc znalazło się w ofercie Xbox Game Pass na styczeń tego roku? Można śmiało powiedzieć, że to mocne uderzenie, bo do graczy trafiają solidne tytuły. I to takie, których aż grzech nie znać. Zacznij więc od tego, który pojawił się dla subskrybentów jeszcze w okresie przedświątecznym, będąc tym samym prezentem ze strony Microsoft. Mowa oczywiście o Life is Strage, które zdążyło przekonać już do siebie całą rzeszę fanów z całego świata.

20 grudnia w Xbox Game Pass znalazł się kompletny sezon pierwszy, czyli wszystkie 5 epizodów. To produkcja, która może wywołać mieszane uczucia, ale w tym właśnie tkwi jej siła. Od naszych decyzji zależy bowiem to, jak dalej potoczą się losy Maxa, czyli pewnego zwykłego licealisty. No może nie zwykłego, ale tutaj nie będzie wam zdradzać tego, co na was czeka. A czeka na was naprawdę dużo i warto zassać na swoją konsolę ten tytuł. Kilka dni temu, a dokładniej 27 grudnia, subskrybenci mogli zagrać także w prequel pod nazwą Life is Strange: Before the storm. I choć to zaledwie trzy epizody, to i tak warto je poznać.

Interesujące jest to, że już 3 stycznia pojawi się druga odsłona gry, choć na razie tylko jeden epizod. Dobrą wiadomością jest to, że kolejne mają także zawitać w Game Pass, ale nie podano jeszcze konkretnych dat. Zresztą sam developer ma z tym mały problem. Pozostaje nam jedynie czekać i mieć nadzieję na to, że w usłudze gry będą pojawiać się z niewielkim opóźnieniem w stosunku do ich faktycznej premiery.

Xbox Game Pass trafi na PC – Microsoft się rozwija

Co jeszcze w Xbox Game Pass na styczeń?

Lise is Strange to oczywiście nie jedyny tytuły, które zagoszczą na platformie Microsoftu. 3 stycznia pojawią się dwa tytuły, które może nie należą do ścisłej czołówki, ale można przy nich będzie spędził ładnych kilka godzin i dobrze się bawić. Pierwszym jest Ark: Survival Evolved, gdzie możemy poczuć się jak prawdziwy zdobywca. Gracze będą musieli walczyć o przetrwanie na tajemniczej wyspie, gdzie czeka na nich dużo rzeczy i stworów, które chcą pozbawić ich życia. Dodatkowo można w Ark oswajać dinozaury, budować swoje własne budynki i zwyczajnie starać się żyć tak, żeby zdominować otaczający nas świat. Oprawa graficzna robi wrażenie, więc pobierając Ark: Survival Evolved z pewnością nie będziemy żałowali.

Kolejnym tytułem, który zagości na Xbox Game Pass jest Farming Simulator 17, gdzie gracze mogą pojeździć sobie ciągnikiem. Symulatory mają bardzo dużo fanów, więc i tak odsłona powinna znaleźć swoich odbiorców. I podobnie jak Ark, zawita na platformę już 3 stycznia. Kilka dni później, bo 7 stycznia, gracze dostaną Abolver. To trzecioosobowa produkcja, gdzie akcja nie pozwoli na odpoczynek nawet przez chwilę. Mamy tutaj mieszankę fantasy i science-fiction, a dużą rolę odgrywają sztuki walki i sam Wschód. Nie jest to może dzieło wybitne, ale zdecydowanie warte sprawdzenia.

Mocne uderzenia

Xbox Game Pass na styczeń to jeszcze dwa mocne tytuły, a wśród nich Just Cause 3. Dopiero co dostaliśmy czwartą odsłonę serii, więc pojawienie się poprzedniej w usłudze Microsoft, to zdecydowanie dobry ruch. Gracze wcielą się tutaj w rolę Rico Rodrigueza, a naszym zadaniem jest… rozwalenie wszystkiego na malowniczej wyspie. Może i lekko uprościliśmy to, o czym opowiada Just Cause 3, ale mówiąc szczerze, fabuła ma tam szczątkowe znaczenie. Liczy się efektowność, a prawa fizyki nie zawsze mają zastosowanie. Można odrobinę ponarzekać na optymalizację produkcji, ale finalnie da się przy niej dobrze bawić.

Just Cause 3 pojawi się 10 stycznia, a tego samego dnia udostępnione zostanie jeszcze Afterchange. To tytuł przeznaczony do rozgrywki ze znajomymi, gdzie naszym zadaniem jest zniszczenie pewnych cylindrów. Dwie drużyny stają przeciwko sobie z czego jedna z nich jest praktycznie niezwyciężona, więc najważniejszym elementem będzie tutaj odpowiednia taktyka na polu walki. Ta zresztą osadzona jest w kosmicznej scenerii.

Jak widać Xbox Game Pass na styczeń to naprawdę mocna oferta, czego nie można powiedzieć o PlayStation Plus na ten sam miesiąc. I choć obie usługi różnią się od siebie, to widać po tym, że Microsoft mocno wziął się do roboty, jeżeli chodzi o rynek gier. Game Pass kosztuje przez pierwszy miesiąc złotówkę, a później 40 złotych. Z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie.

Nowe konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Xbox / News Xbox

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...