Windows 9 Preview – tej jesieni każdy będzie mógł przetestować nadchodzący system giganta z Redmond

Według zaufanych źródeł (ZDNet), najpóźniej w październiku tego roku Microsoft udostępni wersję testową systemu Windows 9 Threshold. Wspomniany build będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych zupełnie za darmo. Oczywiście pod pewnym warunkiem…

Windowsx8 750x300

Bądźmy szczerzy – kafelkowy Windows 8 został przyjęty przez użytkowników dość chłodno. Lekkim załagodzeniem sprawy była aktualizacja W 8.1, lecz nie wystarczyło to najwyraźniej, aby w pełni odbudować zaufanie userów.

Gigant z Redmond chcąc odzyskać twarz, postanowił posłuchać głosu społeczności podczas projektowania nadchodzącego OS’u, czyli Windows 9 Thresold. Efektem tego będzie dodanie do systemu kilku udogodnień, takich jak asystent głosowy Cortana, zmodyfikowane menu start, wirtualne pulpity oraz funkcja wykrywania sprzętu. Dzięki ostatniej opcji system sam zdecyduje w jakim interfejsie się uruchomić (pulpit, modern UI).

Wyżej wymienione nowości to jedynie niewielka część zmian, jakie czekają na usera nowego systemu. Na szczęście osoby niecierpliwe, będą miały szansę zapoznać się z nowym systemem jeszcze przed jego premierą. Tak przyjemniej twierdzi Mary Jo Foley (ZDNet). Jedynym warunkiem wzięcia udziału w testach jest zgoda na aktualizację (miesięczne).

Czy bylibyście zainteresowani przetestowaniem Windows 9?

Źródła: 1, 2.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...