MiniORAZslide

Wygląda na to, że iOS 8 pozwala na uruchamianie dwóch aplikacji na ekranie jednocześnie

Od pewnego czasu w sieci krążyły informacje na temat tego, jakoby w najnowszej aktualizacji dla mobilnego systemu od Appla miała się pojawić funkcja „dzielenia ekranu”. Dzięki doniesieniom jednego z deweloperów testujących wersję beta wiemy już, że na plotkach się nie skończy…

MiniORAZslide

Po przeanalizowaniu udostępnionego przez Apple kodu iOS 8, deweloper Steve Troughton-Smith poinformował, że wspomniany system został przygotowany do obsługi dwóch aplikacji na jednym ekranie. Kto i kiedy będzie mógł skorzystać z ów ficzera?

Fakt, że w kodzie znalazł się fragment odpowiedzialny za tę prawdziwą wielozadaniowość, nie musi oznaczać pojawienia się jej w iOS 8. Możliwe, że Apple przygotowuje jedynie „grunt” pod tytułową funkcję, zaś użytkownicy skorzystają z niej dopiero w kolejnej aktualizacji. Dowiemy się tego, dopiero kiedy gigant z Cupertino rozpocznie proces rozsyłania oficjalnego update.

Developer, będący źródłem informacji pokusił się nawet o stworzenie wizualizacji przedstawiającej to,  jak może wyglądać praca dwóch aplikacji na jednym ekranie w iOS:

http://www.youtube.com/watch?v=_H6g-UpsSi8#t=35

Niestety, poinformował także o tym, że nie każdy posiadacz iOS 8 będzie mógł cieszyć się tą funkcją. Właściwie tylko osoby korzystające z iPadów (oprócz iPada mini) sprawdzą na własnej skórze czy nowe rozwiązanie Apple należy do hitów.

Jeśli wierzyć niepotwierdzonym informacjom finalny build iOS 8 trafi do użytkowników dopiero na jesieni.

Źródła: Gsmarena, Youtube, Twitter (Steve T-S)

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...