You are here
Wyłącz Bluetooth. Chyba że chcesz, aby ktoś okradł twój dom lub auto artykuły News 

Wyłącz Bluetooth. Chyba że chcesz, aby ktoś okradł twój dom lub auto

Wired donosi o serii przestępstw związanych z włamaniami, podczas których wykorzystano aplikacje do zbierania szczegółów na temat urządzeń z aktywnym Bluetooth. Wspomniane narzędzie pozwala zdecydować złoczyńcom, o tym, do którego pojazdu warto się „dostać”.

Bluetooth
fot. Pxhere

Bluetooth to wygodna i przydatna technologia. Za jej pomocą komunikują się nasze urządzenia w postaci smartfonów, tabletów, komputerów, zegarków, głośników i systemów smart home. Zgodnych ze standardem sprzętów jest multum i mógłbym wymieniać je godzinami. Nie jest to jednak istotne. Istotne jest za to wyłączanie widoczności urządzeń, o której czynności większość z nas najzwyczajniej w świecie zapomina. To może być jednak tragiczne w skutkach i bolesne dla portfela.

Widoczność urządzeń Bluetooth to wskazówka dla złodzieja

Serwis Wired zwrócił uwagę na problem związany z widocznością urządzeń Blutooth. Otóż kiedy zostawiamy wspomnianą opcję aktywną, każdy chętny (przy użyciu odpowiedniej, lecz prostej aplikacji) może sprawdzić, jakie sprzęty trzymamy w aucie lub mieszkaniu. Informacja może posłużyć przestępcom do podjęcia decyzji o włamaniu i próbie kradzieży rzeczonego sprzętu. Problem jest realny, co potwierdza seria włamań w San Jose.

Uniknięcie przykrego incydentu lub choćby zminimalizowanie ryzyka jego wystąpienia, jest banalne. Wystarczy wyłączać moduł Bluetooth, kiedy nie jest nam już potrzebny oraz dezaktywować funkcję wysyłania informacji o dostępności sprzętu Bluetooth. Jasne, nawet be wspomnianych informacji może dojść do włamania. Natomiast głupio byłoby nie skorzystać z tak prostej rady.

Dajcie znać, czy wyłączacie moduł Bluetooth w nieużywanych aktualnie urządzeniach?

Źródło: Wired

Related posts

Leave a Comment