Wystawa Dobre Piksele w Pragalerii

Warszawska Praga po raz kolejny gościć będzie ludzi, którzy interesują się grafiką cyfrową, a to za sprawą wystawy Dobre Piksele.  

W Pragalerii parę miesięcy temu swoje prace pokazywał młody twórca, Dariusz Zabrocki, który stworzył ilustracje koncepcyjne do wielu najważniejszych gier, wśród których znalazły się m.in. Assassin’s Creed, HALO Wars 2, Total War i Sid Meier’s: Starships. Jego wystawa zatytułowana Cities cieszyła się dużą popularnością u odwiedzających galerię.

Już od czwartku 28 kwietnia Pragaleria będzie miejscem, gdzie zaprezentowane będą prace cyfrowe. Jest to kolejny owoc współpracy pomiędzy Polską Grafiką Cyfrową i galerią na Nowej Pradze. Tym razem autorzy stworzyli premierowe prace, które tematyka związane są ze światem dzieci. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ trzeba było połączyć artystyczne doświadczenie z dziecięcym spojrzeniem na rzeczywistość.

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w środę 27 kwietnia o godzinie 18, zaś po tym wydarzeniu organizatorzy zapraszają na after party w Składzie Butelek. 18 maja odbędzie się licytacja prac, a zebrane pieniądze przeznaczone będą w całości na zakup tablic interaktywnych i sprzętu komputerowego dla wychowanków „Przylądka”.

Nad wydarzeniem czuwać będą: Wacom Polska, Eizo oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT, dzięki którym się ono odbędzie. Partnerem prawnym jest IP Legal.

Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Wojciech Zabłocki, objął wystawę swoimi patronatem.

 

Wydarzenie:

Co: wystawa Dobre Piksele,

Gdzie: Pragaleria, ul. Stalowa 3, 03-425 Warszawa,

Kiedy: 28 kwietnia-18 maja, 12:00-19:00 (poniedziałek-piątek), 11:00-16:00 (sobota).

 
Więcej informacji: Pragaleria 
 
 

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

248 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
Statystycznie w co 8. smartfonie na świecie jest polska miedź lub srebro

W swoim wystąpieniu podczas panelu "Jakim krajem będziemy w 2050 roku?" szef KGHM zwrócił uwagę,...