You are here
Wyszukiwarka Facebooka chce zastąpić nam Google? News 

Wyszukiwarka Facebooka chce zastąpić nam Google?

Zuckerberg postanowił “poprawić” nieco obecną na FB wyszukiwarkę, co akurat było do przewidzenia. Nikt nie spodziewał się jednak, iż ów funkcja mogłaby być alternatywą dla twitterowych “momentów” czy nawet samego Google. A jedna— włodarze niebieskiego serwisu społecznościowego wdrażają właśnie zaawansowany system wyszukiwania “wszystkiego”. 

Faceboo2

Dobrze, może nie do końca wszystkiego, bo od tego, jak wiadomo mamy Google. Właściwie mówimy tutaj o kompletnym przeszukiwaniu portalu pod kątem zdjęć, filmów oraz konkretnych wiadomości. Brzmi banalnie? Racja, ale jak za chwilę się przekonacie, rozwiązanie ma szansę na zdobycie sporej popularności.  

Gdzie udajecie się w celu odnalezienia informacji dotyczących, dajmy na to wydarzeń z ostatnich godzin? Google daje radę, to prawda, choć mniej obeznany z siecią użytkownik może mieć problemy w odseparowaniu mało wartościowych treści od tych naprawdę ważnych. Kolejna grupa internautów z pewnością wybierze do tego celu Twitter, który powiedzmy to wprost, nadaje się do tego celu idealnie. Problemy w tym, że nie każdy korzysta z ćwierkacza. 

“Jeśli nie ma Cię na Facebooku, nie istniejesz” — to zdanie chyba najlepiej podsumowuje popularności serwisu społecznościowego Zuckerberga. Właściwie każdy mój znajomy posiada tam konto, z którego korzysta w mniejszym lub większym stopniu. Skoro więc odwiedzamy FB często (większość userów), nawet kilkanaście razy w ciągu dnia, dlaczego nie mielibyśmy go wykorzystywać do wyszukiwania istotnych dla nas informacji? 

Faceboo1

Ze względu na powyższe programiści Facebooka opracowali nowy sposób przeszukiwania portalu i w oficjalnym komunikacie wyjaśnili działanie nowej odsłony wspomnianej usługi. Do rzeczy: 

Chcąc zgłębić interesujący nas temat, wystarczy że wpiszemy, choć cześć ze słów kluczowych, zaś algorytm (wykorzystujący swoją drogą udostępnione przez nas dane) idealnie dopasuje treści pod kątem atrakcyjności. W wynikach pojawią się więc zarówno zdjęcia, dyskusje, filmy czy artykuły.  

Przyznam, że zapowiada się naprawdę ciekawie. Jeśli chcecie sprawdzić działanie nowej usługi na własnej skórze, powinniście przestawić język Facebooka oraz wyszukiwarki na Angielskie, gdyż początkowo rozwiązanie będzie działać jedynie w wersji ENG. 

Źródło: newsroom.fb.com 

____________________ 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Related posts

Leave a Comment