Xbox Game Pass PC

Xbox Game Pass trafi na PC – Microsoft się rozwija

Subskrypcje to jeden z tych modeli biznesowych, który sprawdza się bardzo dobrze, jeżeli chodzi o niektóre usługi. W przypadku Microsoft jedną z takich usług, jest Xbox Game Pass, czyli dostęp do katalogu gier na konsolę firmy. Teraz ma zostać on poszerzony, ale nie o kolejne gry, ale o kolejną platformę, bo przepustka ma trafić na PC. Tylko jeszcze nie wiadomo kiedy.

Xbox Game Pass PC

Choć gier, które dostępne są na konsole, jest całe mnóstwo, czasem nie ma po prostu w co grać. To uczucie zna chyba każdy gracz. Podejrzewamy, że właśnie dlatego powstały takie usługi, jak Xbox Game Pass. To szeroki katalog tytułów z których można wybierać prawie do woli. Nie chodzi tylko o nowsze produkcje, ale także o klasyki. Oczywiście w takim katalogu, nie wszystko musi podpasować naszym gustom. Niemniej są na to całkiem spore szanse, że zawsze znajdziemy tam coś dla siebie.

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass jest taką właśnie usługą, a na dodatek jedną z najtańszych na rynku. Jeżeli zapiszemy się do niej, to za miesięczny dostęp zapłacimy 40 złotych. Wcześniej możemy jeszcze sprawdzić usługę za darmo przez 14 dni. Jakie tytuły mogą ograć teraz posiadacze Xbox? Jest w czym wybierać, bo wśród produkcji znalazły się między innymi takie perełki jak Gears of War 4, Hitman, Rise of the Tomb Raider, Fallout 4 czy Tom Clancy’s The Division. To oczywiście nie wszystkie gry, bo i znalazło się miejsce dla chociażby Forza Horizon 4.

Czasem można spotkać się z twierdzeniem, że Xbox Game Pass to taki Netflix dla rynku gier. I jest w tym sporo prawdy, bo choć katalog produkcji nie jest jeszcze tak bogaty, jak u giganta VOD, to stale się rozwija. Co miesiąc dochodzą do niego nowe tytuły, a teraz zostanie on rozszerzony o kolejną platformę. Wprawdzie Xbox i pojawiające się tam gry prawie zawsze trafiały także na PC, to już niedługo może nie trzeba będzie wybierać pomiędzy blaszakiem, a konsolą. Xbox Game Pass ma zostać rozwinięty i trafić właśnie do użytkowników komputerów osobistych.

Kiedy pogramy na PC?

O tym, że Xbox Game Pass ma trafić na PC, poinformował nikt inny, jak sam CEO Microsoft, czyli Satya Nadell. Miało to miejsce podczas komentowania wyników finansowych za ostatni kwartał. Firma zauważyła, że jej decyzje pozytywnie odbijają się na rynku i w związku z tym, postanawia dalej się rozwijać. Rozwinięcie subskrypcji Xbox Game Pass na PC to kolejny, ale w pełni naturalny krok do tego, żeby trafić do większej liczby graczy na całym świecie. W szczególności do tych, którzy nie są nałogowymi graczami i czasem po prostu chcą ograć konkretny tytuł.

Model subskrypcyjny ma wiele plusów, bo choć po anulowaniu nie dostaje się nic i tytuły znikają z naszego konta, to do tego czasu możemy całkiem sporo. I bądźmy szczerzy, kwota 40 złotych miesięcznie jest nieporównywalnie niższa, niż zakupienie gry „na stałe”. Niezależnie od tego, czy będzie to wersja pudełkowa czy też cyfrowa. Rzadko kiedy zdarza się przecież, żeby wracać do tytułu, który raz się przeszło. Owszem, czasem miło sobie odświeżyć niektóre produkcje, ale obecnie jest ich tyle na rynku, że może po prostu nie być na to czasu. Nie podano niestety konkretnej daty, kiedy Xbox Game Pass trafi do graczy korzystających z PC, ale zapewne stanie się to już w 2019 roku.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że to nie jedyny projekt, który ma na celu „zjednoczyć” graczy różnych platform. Microsoft pracuje także nad xCloud, czyli na stremowaniu gier z Xbox na urządzenia mobilne. Jak tak dalej pójdzie, to Sony ze swoimi ekskluzywnym PlayStation będzie musiało solidnie się zastanowić, co zrobić, by nie zostać w tyle za konkurencją. Bo ta rozwija się pięknie.

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym wchodząc pod ten adres.

Źródło: Xbox Game Pass / WindowsCentral

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...