Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3 z wysuwanym obiektywem i 10 GB RAM

Wygląda na to, że zapowiada się nowa moda na rynku smartfonów. Zaprezentowany dziś nowe model Xiaomi Mi Mix 3 ma rozsuwany panel, który skrywa kamerę. Kolejnym urządzeniem, które będzie wyglądało podobnie będzie przecież Honor Magic 2, ale to Xiaomi ma większe szanse na sukces. Co jeszcze oferuje nowy smartfon?

Xiaomi Mi Mix 3

Chyba nie spodziewaliśmy się, że Xiaomi Mi Mix 3 będzie tak wyjątkowym smartfonem. Owszem, przecieki zdradzały, że możemy oczekiwać czegoś interesującego, ale nie w aż takim stopniu. W końcu producent przyzwyczaił nas raczej do tego, ze jego rozwiązania są mocno inspirowane działaniami konkurencji. Tym razem jednak postanowił pójść krok naprzód i pokazać światu na co go stać. Trudno jeszcze ocenić, czy model będzie sukcesem sprzedażowym, bo i jego cena jest dość wysoka i to jak na Xiaomi.

Xiaomi Mi Mix 3

Pierwsze co rzuca się w oczy, to frontowy panel Xiaomi Mi Mix 3. Ten praktycznie cały zajęty został przez wyświetlacz AMOLED, którego przekątna to 6,4 cala. Rozdzielczość urządzenia to FullHD+ (2340×1080 px), a stosunek ekranu do ramek to imponujące 93,4%. Na dole znajduje się jedynie niewielka „łyżwa”, a cała reszta to praktycznie czysta przestrzeń do pracy. Gdzie więc skrywają się aparaty? Otóż w rozsuwanym panelu, który jak już wspomnieliśmy, chce umieścić u siebie także Honor w smartfonie Magic 2. W przypadku Xiaomi panel skrywa zestaw obiektywów z matrycami 24 Mpix oraz 2 Mpix (matryca od Sony). Dodatkowe oczko obiektywu ma być odpowiedzialne za „odległość”, czyli robienie selfie z rozmytym tłem nie będzie już żadnym problemem.

Rozsuwany moduł Xiaomi Mi Mix 3 sprawił, że smartfon nie ma opcji odblokowywania za pomocą skanu twarzy. Umieszczono za to czytnik linii papilarnych na pleckach urządzenia, co wydaje się dobrym posunięciem ze strony producenta. Główny zestaw aparatów to mamy dostać dwie matryce, a każda z nich po 12 Mpix. Jeżeli chodzi o przysłony, to otrzymać mamy F1.8 oraz F2.4, a jeżeli będziemy chcieli nagrywać filmy, to możemy to zrobić z płynnością 960 klatek na sekundę. Xiaomi pochwaliło się także tym, że ich aparaty będą mogły robić wyjątkowo jasne zdjęcia w niesprzyjających warunkach. Za porównanie użyto Huawei P20 Pro, ale na finalną ocenę przejdzie nam jeszcze poczekać. Wiadomo, że prezentacje rządzą się swoimi prawami.

Xiaomi Mi Mix 3

Specyfikacja Xiaomi Mi Mix 3

Sam wygląd urządzenia to jedno, ale nie zapomniano także o tym, co najważniejsze. Specyfikacja Xiaomi Mi Mix 3 robi wrażenie. To flagowiec w pełnym tego słowa rozumieniu. Procesorem zarządzającym został tutaj ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630. Ciekawe jest to, że zabrakło tutaj slotu na kartę microSD (oraz złącza słuchawkowego), ale ilość miejsca na dane powinna zadowolić chyba każdego. Pojawią się bowiem wersję ze 128 GB lub 256 GB. Równie ciekawie prezentują się warianty, jeżeli chodzi o ilość pamięci RAM. Tutaj będą aż trzy możliwości – 6 GB, 8GB oraz aż 10 GB. To nie pierwszy model Xiaomi z taką ilością RAM, bo ostatnio ogłoszono, że gamingowy Xiaomi Black Shark Helo także będzie miał 10 GB.

Smartfon Xiaomi Mi Mix 3 naładujemy za pomocą USB typu C lub też bezprzewodowo, a sama ładowarka ma być dołączana do zestawu. Tym razem nie zabrakło NFC, a na pokładzie znalazło się także Bluetooth 5 oraz dualSIM. Akumulator urządzenia ma pojemność 4000 mAh, więc spokojnie powinno nam to wystarczyć na więcej, niż jeden dzień pracy.

Cena Xiaomi Mi Mix 3

Obecnie Xiaomi Mi Mix 3 dostępne będzie w Chinach, ale smartfon ma trafić także na inne rynki. Nie poznaliśmy jeszcze polskich cen, ale pewne jest to, że urządzenie będzie można u nas kupić. Warto wziąć pod uwagę to, że będzie ono zapewne odrobinę droższe niż to, co zaprezentowaliśmy poniżej.

Ceny Xiaomi Mi Mix 3:

  • Wersja 6 GB RAM / 128 GB – 3299 CNY (ok. 1800 złotych)
  • Wersja 8 GB RAM / 128 GB – 3599 CNY (ok. 1950 złotych)
  • Wersja 8 GB RAM / 256 GB – 3999 CNY (ok. 2170 złotych)
  • Wersja 10 GB RAM / 256 GB – 4999 CNY (ok. 2720 złotych)

Smartfony pojawią się w kilku wersjach kolorystycznych (Jade Green, Sapphire Blue, Onyx Black), a w Chinach zamawiać je można od dziś. Zobaczymy, kiedy trafią na zewnętrzne rynki.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Xiaomi / GSM Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...