You are here
Xiaomi Mi Rabbit 2S – smartwatch dla najmłodszych artykuły News 

Xiaomi Mi Rabbit 2S – smartwatch dla najmłodszych

Xiaomi postanowiło pójść za ciosem i wypuścić w Chinach (nie wiadomo nic o innej dystrybucji jeszcze) swojego kolejnego smartwatcha. Tym razem będzie on skierowany jednak do znacznie młodszego odbiorcy, niż ich Xiaomi Mi Watch. Co takiego ma do zaoferowania Xiaomi Mi Rabbit 2S i ile trzeba za niego zapłacić?

Xiaomi Mi Rabbit 2S
Fot. Xiaomi Mi Rabbit 2S

Smartwatche dla dzieci to żadna nowości. Urządzenia tego typu już od dawna funkcjonują na rynku i całkiem nieźle sobie na nim radzą. Oczywiście korzystają z nich głównie dorośli, którzy chcą wiedzieć, co dzieje się z ich pociechami. Dla dziecka sam zegarek nie będzie specjalnie atrakcyjną zabawką, ani tym bardziej narzędziem pracy. Za to te, które stworzyło teraz Xiaomi wyglądają uroczo.

Xiaomi Mi Rabbit 2S

Co takiego ma Xiaomi Mi Rabbit 2S, że warto się nim zainteresować? Z pewnością sam wygląd jest jedną z takich rzeczy, bo ten nawiązuje bezpośrednio do wypuszczonego niedawno Mi Watch, a co za tym idzie, smartwatch jest podobny także i do Apple Watch. Tylko, że w tym przypadku, wygląda jak jego bardzo uboga wersja i to taka, która powstała z myślą o sprzedaży na bazarze. Na grafikach urządzenie prezentuje się po prostu… biednie. I owszem, rozumiemy, że jest ono przeznaczone dla młodszego odbiorcy, ale trudno pozbyć się wrażenie, że stworzono je bardzo niskim kosztem. Niewykluczone, że w rzeczywistości sprzęt prezentuje się lepiej, ale o tym pewnie się nie przekonamy.

Nic nie wskazuje na to, żeby Xiaomi Mi Rabbit 2S pojawiło się poza granicami Chin, ale chyba nie ma tutaj powodów do narzekań. Wprawdzie smartwatch jest względnie tani, jak na tego rodzaju sprzęt, ale na rynku spokojnie znajdzie się dla niego sporo „zamienników”. Zdaje się też, że przynajmniej w Polsce, kupowanie najmłodszym inteligentnych zegarków, nie jest jeszcze tak popularne, jak w innych krajach.

Specyfikacja Xiaomi Mi Rabbit 2S

Urządzenie wykonane jest z tworzyw sztucznych i waży około 44 gramów, czyli będzie praktycznie nieodczuwalne, kiedy zapnie się je na nadgarstku. Wyświetlacz ma przekątną 1.2 cala, co przekłada się na rozdzielczość 240×240 pikseli. Nie będzie chyba zaskoczeniem to, gdy powiemy, że ekran to IPS, a nie AMOLED. Za to smartwatch ma przyznaną normę IPX8, czyli jest wodoodporny i wyposażono go w miejsce na kartę nano-SIM. Na pokładzie nie zabrakło także modułów GPS oraz Wi-Fi. Jest także pojedynczy głośnik. Akumulator w urządzeniu ma wytrzymać do 7 dni na jednym ładowaniu (w momencie nie korzystania ze sprzętu), a jego pojemność to 600 mAh.

Dużym plusem Xiaomi Mi Rabbit 2S będzie jego cena. Urządzenie kosztuje bowiem jedyne 199 juanów, czyli około 110 złotych. Dla najmłodszych może być to dobre rozwiązanie, choć wiele zależy tutaj od jakości wykonania. W końcu dzieci mają tendencję do nieszanowania sprzętów, więc jeżeli smartwatch będzie szybko się rysował czy uszkadzał, nikt więcej po niego już nie sięgnie.

Nowe zegarki oraz smartwatche, nie tylko dla dzieci, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Xiaomi / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment