Zadzwoń trzymając przy uchu robota

Czy marzyliście o tym, by Wasz telefon przypominał małego robota? Firma Sharp postanowiła spełnić to marzenie i wypuści… no właśnie co?

Smartfon to gadżet bez którego nie wyobrażamy sobie dzisiaj codziennego funkcjonowania. Dla wielu osób są w pewien sposób oknem na świat – czytamy  na nich wiadomości w drodze do szkoły czy pracy, odbieramy pocztę, gramy, oglądamy filmy. Służą nam one również jako aparaty fotograficzne do dokumentowania wydarzeń, które dzieją się tu i teraz.

Firma Sharp postanowiła zrobić krok naprzód i na rynku japońskim 26 maja pojawią się małe humanoidalne smartfony. Pewnie osobom, które interesują się kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni, „robociki” skojarzą się z persoconami z anime Chobits. I chyba właśnie o to chodziło.

RoBoHon, bo taką nazwę będzie miało urządzenie w kształcie ludzika, będzie odpowiadał na komendy głosowe, a oprócz tego posłuży użytkownikowi jako projektor, który będzie wyświetlał na ścianie obrazy. RoBoHon jest pierwszym produktem z serii, którą ma zamiar wyprodukować firma z Osaki. Jego cena wynosić ma w Japonii  ¥198,000.

Tworząc RoBoHona producenci kierowali się zasadą, że elektronika będzie miała swoją inteligencję. Jak mówi Yoshisuke Hasegawa, kierownik działu elektroniki w firmie Sharp: Sharp ma nową wizję dodania sztucznej inteligencji do swoich produktów.

Za dizajn humanoidalnego smartfona odpowiedzialny jest Tomotaka Takahashi, który znany jest z tworzenia robotów. RoBoHon będzie miał 19,5 cm wysokości, 2-calowy dotykowy wyświetlacz, kamerę i projektor oraz slot na kartę SIM. Sprzęt wyposażono w interfejs rozpoznawania głosu, dlatego będzie z nim można po prostu rozmawiać. Urządzenie będzie ponadto odczytywać wiadomości e-mail i robić zdjęciu po wydaniu odpowiedniego polecenia.

http://www.youtube.com/watch?v=FsREupN1VYY

Sharp planuje produkowanie 5 tysięcy sztuk RoBoHona miesięcznie, ale chcą, by liczba ta wzrosła do 100 tysięcy urządzeń rocznie. Chociaż na razie będzie można kupić humanoidalny smartfon jedynie w Japonii, to są pomysły, by sprzedawać go na całym świecie. O tym czy się to uda zadecyduje sukces „robocika” na rynku w Kraju Kwitnącej Wiśni. 

 

Źródło: Japan Times

Źródło grafiki: j.w. 

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...