Nokia-C1-Concept-Smartphone-design

Zapowiada się na nowy telefon od Nokii

O smartfonach w wykonaniu Nokii dawno już nie słyszeliśmy. Wszystko dlatego, że firma ograniczona jest umową z Microsoftem. Na mocy porozumienia nie może produkować urządzeń mobilnych. Zdaje się jednak, że znalazła na to sposób.

długie222

Jednym z warunków współpracy z gigantem z Redmond jest zapis, że Nokia do 2016 roku nie będzie produkować własnych smartfonów. Finowie znaleźli jednak w umowie kruczek prawny, który zamierzają wykorzystać. Jak?

Nokia postanowiła zlecić wykonanie modelu C1 chińskiemu Foxconnowi. Mówimy tu jedynie o produkcji, ponieważ oficjalnie odpowiedzialność za projekt leży po stronie Finów. Pikanterii całej historii dodaje fakt, że urządzenie działać ma na platformie Android, a nie — jakby się mogło wydawać — Windows. W internecie można znaleźć rendery przedstawiające smartfon, choć jedna z hipotez mówi, że wykonał je fan Nokii.

Nokia-C1-Concept-Smartphone-design

Doniesienia dotyczące specyfikacji technicznej są następujące: model C1 wyposażony zostanie w 5-calowy ekran, a napędzać ma go procesor Intela. Znajdujące się na pokładzie 2GB RAM-u zagwarantują płynne i komfortowe surfowanie po internecie. 32GB pamięci wewnętrznej to z kolei powierzchnia na tyle przyzwoita, by pomieścić kolekcje zdjęć i muzyki. Przewidziano dwa aparaty o rozdzielczości 5 i 8 Mpix. Urządzenie działać ma na platformie Android Lollipop i wykorzystywać nakładkę Nokia Z Launcher. Czy tak się stanie, dowiemy się już niebawem.

Ostatnie dzieło Nokii, którym okazał się tablet, opierał się o oprogramowanie Google’a. Kierunek, w którym podąża producent, zdaje się potwierdzać powolne odchodzenie od mobilnych wersji Windowsa na rzecz konkurencji. Na potwierdzenie tej tendencji musimy jeszcze trochę poczekać.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...