Zapowiada się na nowy telefon od Nokii

O smartfonach w wykonaniu Nokii dawno już nie słyszeliśmy. Wszystko dlatego, że firma ograniczona jest umową z Microsoftem. Na mocy porozumienia nie może produkować urządzeń mobilnych. Zdaje się jednak, że znalazła na to sposób.

długie222

Jednym z warunków współpracy z gigantem z Redmond jest zapis, że Nokia do 2016 roku nie będzie produkować własnych smartfonów. Finowie znaleźli jednak w umowie kruczek prawny, który zamierzają wykorzystać. Jak?

Nokia postanowiła zlecić wykonanie modelu C1 chińskiemu Foxconnowi. Mówimy tu jedynie o produkcji, ponieważ oficjalnie odpowiedzialność za projekt leży po stronie Finów. Pikanterii całej historii dodaje fakt, że urządzenie działać ma na platformie Android, a nie — jakby się mogło wydawać — Windows. W internecie można znaleźć rendery przedstawiające smartfon, choć jedna z hipotez mówi, że wykonał je fan Nokii.

Nokia-C1-Concept-Smartphone-design

Doniesienia dotyczące specyfikacji technicznej są następujące: model C1 wyposażony zostanie w 5-calowy ekran, a napędzać ma go procesor Intela. Znajdujące się na pokładzie 2GB RAM-u zagwarantują płynne i komfortowe surfowanie po internecie. 32GB pamięci wewnętrznej to z kolei powierzchnia na tyle przyzwoita, by pomieścić kolekcje zdjęć i muzyki. Przewidziano dwa aparaty o rozdzielczości 5 i 8 Mpix. Urządzenie działać ma na platformie Android Lollipop i wykorzystywać nakładkę Nokia Z Launcher. Czy tak się stanie, dowiemy się już niebawem.

Ostatnie dzieło Nokii, którym okazał się tablet, opierał się o oprogramowanie Google’a. Kierunek, w którym podąża producent, zdaje się potwierdzać powolne odchodzenie od mobilnych wersji Windowsa na rzecz konkurencji. Na potwierdzenie tej tendencji musimy jeszcze trochę poczekać.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...