Zdolności Lary Croft

Zdolności Lary Croft będą zabójcze

Do premiery nowej części jednej z ciekawszych przygodówek, zostało już niewiele czasu. 15 września ma pojawić się Shadow of the Tomb Raider, a studio odpowiedzialne za ten projekt, nieustannie podsyca ciekawość graczy. Tym razem możemy bliżej zapoznać się z tym, czy nowe zdolności Lary Croft będą na tyle interesujące, że gracze sięgnął po tytuł. Wygląda na to, że tak, choć mamy kilka obaw.

Zdolności Lary Croft

Po ilości materiałów, które trafiają do graczy ze studia Eidos Montreal, można odnieść wrażenie, że twórcy Shadow of the Tomb Raider nie do końca wiedzą, co chcą pokazać. Owszem, co chwila prezentowane są kolejne materiały prezentujące fragmenty gameplayu, ale dalej skupiają się one na tym, czym Tomb Raider nigdy nie był. Nie są też ze sobą do końca spójne. Zapowiada się, że trzecia część rebootu będzie konsekwentnie szła wcześniej obraną przez producenta ścieżką, ale tym razem, więcej będzie elementów związanych z survivalem oraz walką. I to pierwsze cieszy.

Zdolności Lary Croft

Na oficjalnym kanale pojawił się kolejny z serii krótkich filmów, który skupia się tym razem nie na walce, ale na survivalu. Mniej więcej, bo choć zdolności Lary Croft są w Shadow of the Tomb Raider większe, niż w poprzednich odsłonach, to dalej należy pamiętać, że seria skręciła bardziej w stronę „akcyjniaka”. Tytuł ma oferować możliwość eksploracji grobowców oraz półotwartego świata, ale walka z dużą ilością przeciwników także będzie odgrywała dużą rolę.

Zdolności Lary Croft pokazane na filmie przekładają się na mocno rozbudowane drzewko umiejętności. W jego skład będą wchodziły takie zdolności jak ciche zdejmowanie przeciwników, możliwość wytrzymania dłużej pod powierzchnią wody czy lepszego kamuflowania swojej obecności w dżungli (poprzez nakładanie błota czy liści). To jednak nie wszystko, co twórcy chcą dać graczom. Niektóre z dostępnych w głuszy roślin będą sprawiały, że Lara zyska nowe zdolności. Pojawi się np. coś na kształt radaru, który pozwoli dostrzec zwierzynę łowną czy niektóre surowce. Taka mechanika jest już dobrze znana graczom z innych tytułów, ale w dżungli faktycznie może być przydatna.

Jak zabijać, to z rozmachem

Panna Croft będzie także mogła pozyskiwać trucizny od zwierząt. Wystarczy, że gracz znajdzie gdzieś w okolicy pająka lub żuka, a Lara zrobi z niego morderczy użytek. Same trucizny zaaplikowane na strzały są ciekawym rozwiązaniem, ale chyba nie tak, jak możliwość stworzenia… morderczej chmury. Zebranie z dżungli odpowiednich materiałów sprawi, że protagonistka będzie mogła z nich przygotować strzałę, która po trafieniu w cel uwalniała będzie chmurę trujących oparów. Materiał będzie można aplikować także do granatnika, czyli zasięg Lary znacznie się zwiększy.

Niektóre z roślin będą wpływały także na zdolności Lary Croft w chwili, kiedy przystępuje do ataku. Nie wiadomo wprawdzie na jak długi okres, ale po spożyciu jednej ze znalezionych w dżungli roślin, bohaterka będzie mogła spowalniać czas. Oczywiście nie dosłownie, ale da to graczom możliwość szybszej i bardziej precyzyjnej eliminacji wrogów. Tych zresztą będzie można posłać na tamten świat w wyjątkowo widowiskowy sposób. Ciche eliminacje doczekały się nowych animacji, a sama Lara do dyspozycji będzie miała ogromny arsenał. Począwszy od noża, czekanów oraz łuku, a skończywszy na racach zapalających, karabinach czy nawet granatnikach. Trzeba mieć tylko nadzieję, że twórcy Shadow of the Tomb Raider rozważnie podeszli do tematu i nie zdecydowali się na to, by zrobić z produkcji strzelankę. Liczymy, że eksploracja oraz grobowce i zagadki dalej będą odgrywały w grze dużą rolę. Przekonamy się o tym już 15 września, czyli za niecały miesiąc.

Konsole, laptopy oraz PC-ty, które pozwolą wam odpalić Shadow of the Tomb Raider, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: YouTube / Squere Enix / Eidos Montreal

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...