elop-ballmer750x300

Żegnamy Nokię, witamy Microsoft Mobile Oy

Już 25 kwietnia dojdzie do sfinalizowania przejęcia przez giganta z Redmond fińskiego koncernu. Sprawdźmy jakie konsekwencje niesie za sobą wspomniana transakcja oraz to czy przeciętny konsument odczuje zmianę.

elop-ballmer750x300

Cała gra toczy się o niemałą kwotę 5.5 miliarda dolarów, które to Microsoft wpłaci na rzecz Nokii. W teorii na przejęciu powinni skorzystać klienci, zdecydowani na zakup smartfonów z systemem Windows Phone. Urządzenia będą wychodzić teraz bezpośrednio spod skrzydeł giganta z Redmond i teraz to on będzie bezpośrednio odpowiadał za wsparcie produktów z WP. Dotychczas było to zadaniem producentów tychże urządzeń.

Teoria teorią, lecz praktyka może okazać się daleka od oczekiwań. Miejmy nadzieję, że Microsoft zadba o to, aby jego platforma mobilna nie borykała się z problemem fragmentacji, tak jak Android.

Jedną z ważniejszych zmian dla użytkowników będzie samo nazewnictwo nowych urządzeń. Od teraz oddział Nokii odpowiadający za urządzenia mobilne, zmieni nazwę na Microsoft Mobile Oy(red. odpowiednik polskiej sp. z o.o.). Pytanie tylko czy koncern zdecyduje się porzucić samą markę Nokia, w tym logo na obudowie. Patrząc na popularność fińskich telefonów komórkowych, nie sposób oprzeć się wrażeniu, iż taka decyzja nie należałaby do najlepszych.

To jakie ruchy po przejęciu Nokii ostatecznie wykona Microsoft pozostaje tajemnicą. My możemy jedynie spekulować na temat tego czy będzie lepiej. Miejmy nadzieję, że tak.

 

Źródło: Microsoft Blog

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...