You are here
Zenek Martyniuk uratuje wizerunek TVP? Telewizja kręci film o muzyku artykuły News 

Zenek Martyniuk uratuje wizerunek TVP? Telewizja kręci film o muzyku

Ale numer! Telewizja Polska rozpoczęła zdjęcia do filmu o gwieździe muzyki disco polo, liderze formacji Akcent. Czy Zenek Martyniuk przedstawiony, jak twierdzi TVP, w iście hollywoodzkim stylu, przyciągnie do kin miliony widzów? Z pewnością, ale wątpię w istotny wpływ produkcji na postrzeganie tegoż „medium” przez zniechęconą część społeczeństwa.

Zenek Martyniuk
fot. Pxhere

Nie zamierzam specjalnie kryć mojej niechęci wobec TVP. Poziom krętactwa telewizji wielokrotnie przekroczył wszelkie normy moralne. Przy czym zaznaczam — jest to opinia subiektywna i nie musi odzwierciedlać zdania całej redakcji. Niemniej, przez nie do końca obiektywne przekazywanie informacji TVP straciło na zaufaniu i sympatii wielu Polaków niezwiązanych z mediami. Włodarze telewizji mają jednak plan, jak ocieplić swój wizerunek. Ma w tym pomóc sam Zenek Martyniuk.

Zenek Martyniuk w kinach dzięki TVP

Powiedzmy sobie jasno – Zenek Martyniuk należy do tych muzyków, których w naszym kraju ciężko nie kojarzyć. Nawet jeśli niespecjalnie interesuje nas muzyka, lidera zespołu Akcent możemy kojarzyć z internetu, w którym znajdziemy jego teledyski, a nawet memy z jego udziałem. Co ważne „Zenek” wzbudza u wielu osób niezwykle ciepłe uczucia i może właśnie to zamierza wykorzystać TVP. Nie łudźcie się jednak, że film trafi od razu na ekrany telewizorów. Na początek zobaczymy go w kinach, w których pojawi się już w walentynki 14 lutego 2020 roku. Takie są przynajmniej plany.

https://twitter.com/WiadomosciTVP/status/1186342980606660614

Zdjęcia odbywają się na Podlasiu i biorą w nich udział Jakub Zając (Zenek Martyniuk), Krzysztof Czeczot oraz Klara Bielewska. Dlaczego wybrano właśnie Podlasie? Otóż to tam zlokalizowana jest rodzinna miejscowość muzyka. Sprytnie.

Mam poważne obawy co jakości przyszłej produkcji. Przy czym nie martwi mnie sama tematyka (ta może być interesująca), a producent, którym jest, a jakże Telewizja Polska. Patrząc na realizację serialu Korona Królów, śmiem twierdzić, moje obawy są jak najbardziej zasadne. Czy mam rację? Tego dowiemy się już w przyszłym roku.

Źródło: TVP InfoWiadomości

Related posts

Leave a Comment