You are here
Zenfone Max Shot z nowym procesorem SiP 1 artykuły News 

Zenfone Max Shot z nowym procesorem SiP 1

Dziś nastąpiła miła niespodzianka od firmy Asusu, czyli premiera dwóch smartfonów. Może i nie są to urządzenia, które zawojują rynek, ale mają w sobie coś wielce interesującego. Zenfone Max Shot oraz Max Plus M2 wyposażono bowiem w nowy rodzaj procesorów. Czym jest SiP 1 i czy jest warto się takim sprzętem zainteresować?

Zenfone Max Shot

Zacznijmy może od tego, czym w ogóle jest SiP 1. To nowy rodzaj montowania procesorów w smartfonach. W odróżnieniu od SoC, SiP wszystkie elementy wprowadzane są do jednego podzespołu, który następnie montowany jest na płycie głównej. To duża oszczędność miejsca, która jednak nie przekłada się specjalnie na wydajność sprzętu. Zawsze to jednak coś nowego, a przedstawione smartfony to pierwsza taka próba na świecie. Czy udana?

Zenfone Max Shot

Asus zaprezentował Zenfone Max Shot bez większych fajerwerków i w sumie trudno mu się dziwić. Mamy tutaj bowiem do czynienia ze zwykłym średniakiem, którego niewiele wyróżnia na tle innych modeli dostępnych na rynku. Oprócz nowego sposobu montowania procesora na płycie głównej, klienci otrzymają telefon o średniej wydajności. Procesorem zarządzającym, który znalazł się w SiOP 1 został tutaj Qualcomm Snapdragon 450 z grafiką Adreno 506. Sam Zenfone Max Shot ma wyświetlacz o przekątnej 6,26 cala i pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1080×2246 pikseli.

Zenfone Max Shot

Jeżeli chodzi o ilość pamięci RAM to ma jej 4 GB, a na dane przeznaczono skromne 64 GB. Kamera do selfie znajduje się w tradycyjnym notch, ale oprócz niej (8 Mpix) umieszczono tam także diodę doświetlającą LED. To miły dodatek z którego zapewne spora część użytkowników będzie korzystać. Na pleckach znalazło się miejsce na trzy obiektywy (12, 8 oraz 5 Mpix) z czego główny ma przysłonę F1.8. Nie mogło zabraknąć także czytnika linii papilarnych, który umieszczony został na tylnej obudowie. Akumulator ma pojemność 4000 mAh, czyli całkiem sporo. Minusem jest to, że telefon pojawi się na rynku z systemem Android Oreo, ale Asus zapowiedział, że update do Pie jest w przygotowaniu.

Cena Zenfone Max Shot zaczyna się od około 1350 złotych, ale smartfon dostępny jest na razie jedynie w Brazylii.

Zenfone Max Plus M2

Tą wersję smartfona można nazwać „okrojoną” w porównaniu do modelu opisanego wyżej. Procesor dalej pozostaje ten sam, ale pamięć RAM to już tylko 3 GB, a na dane przeznaczono 32 GB. Do tego pozbawiono urządzenia jednego z obiektywów umieszczonych na pleckach, więc został tam „tylko” podwójny zestaw (12 i 5 Mpix). Cała reszta pozostała bez zmian. Widać, że Asus ma pomysł na to, jak jeszcze zaskoczyć klientów, ale ci chyba niespecjalnie interesują się tym, co telefon ma pod maską. W końcu ma on tylko działać i to, czy jego procesor będzie montowany tak, czy inaczej, raczej na sprzedaż nie wpłynie.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Asus / GSM Arena

Related posts

Leave a Comment