Zombiaki z Resident Evil wkraczają na scenę

Resident Evil jest serią, która ma swoich wiernych fanów. Na bazie jej popularności powstają kolejne gry, filmy, a także szereg innych produktów, np. komiksów. Seria doczekała się też czegoś, co jednym się spodoba, a drudzy podejdą do tego chłodno. Japończycy postanowili bowiem stworzyć… musical.

Kraj Kwitnącej Wiśni lubuje się w dramach. Grający w nich aktorzy mają rzesze oddanych miłośników, a swoich „spektakli” doczekały się prawie wszystkie największe tytuły, przede wszystkim mangowe. Japonia lubi również musicale, o czym świadczy chociażby spektakl muzyczny opowiadający historię związaną ze światem Pokemon. Znając upodobania Azjatów nie powinno zatem dziwić, że swojego musicalu doczekała się również seria Resident Evil.

Wyobrażacie sobie zombies paradujące na scenie? Musical Resident Evil pozwoli Wam zobaczyć ulubioną serię w nieco innym wydaniu. Taniec i śpiew? Nie ma problemu, ale w połączeniu z survival horrorem może dać mieszankę wybuchową. W akcji zobaczymy aktorkę Reon Yuzuki oraz musicalową, żeńską grupę teatralną Takarazuka Revue. Grupę można było już obejrzeć w innym musicalu nawiązującym do innej serii gier Capcom – Ace Attorney.

Sceniczną adaptację Resident Evil będzie nadzorował Hiroyuki Kobayashi. Musical będzie można obejrzeć w Tokio (wrzesień i październik) oraz Osace (listopad).

Źródło: Kotaku

Źródło grafiki: Capcom

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...