Zwiastun Metro Exodus od Platige Image wgniata w fotel!

Już 15 lutego na rynku pojawi się gra, która jeszcze przed startem miała pod górkę ze społecznością graczy. Najgorsze, że nie z winy developera, który np. nie dotrzymał obietnicy, lecz z winy dystrybutora. Teraz zwiastun Metro Exodus, który przygotowało Platige Image, może odwrócić sytuację. Wygląda przepięknie.

Zwiastun Metro Exodus

Zanim przejdziemy do meritum, przypomnijmy sytuację, która miała ostatnio miejsce. Metro Exodus zostało w ostatniej chwili przeniesione na inna platformę sprzedażową. Chodzi o Epic Store i Steam, gdzie z tego drugiego usunięto grę. Nie przeszkadzało to, że część graczy zdążyła już złożyć pre-order. Wydawca Metro Exodus podpisał umowę z Epic na rok i przez ten okres czasu, cyfrowa dystrybucja będzie ograniczona tylko do tej konkretnej platformy.

Zwiastun Metro Exodus od Platige Image

Cała ta sytuacja negatywnie odbiła się na… programistach. Niektórzy dali nawet wyraz swojego niezadowolenia w mediach społecznościowych. Nie ma w tym nic dziwnego. Sytuacja z Epic Store zdaje się być coraz bardziej napięta, bo to już kolejny gracz, który opuszcza Steam na rzecz nowej platformy. Tym razem gracze nie są zadowoleni. O ile w przypadku The Division 2 chyba nikt nie podnosił głosu sprzeciwu, to tutaj wywołało to istną burzę. Taką, która może negatywnie odbić się na wynikach sprzedaży. Jeżeli te będą kiepskie, to kontynuacja stanie pod znakiem zapytania.

Sytuacja jest dość nieprzyjemna. Czy zakłóci to odbior gry? Produkcja zapowiada się wszak na jeden z najlepszych FPS’ów tego roku. Dodatkowo wygląda przepięknie, co potwierdziły pierwsze materiały z rozgrywki. Teraz dostaliśmy jeszcze zwiastun Metro Exodus, który przygotowali Polacy ze studia Platige Image.

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy studio uczestniczy w tak dużych projektach. Przypomnijmy, że to oni stworzyli materiały do m.in. Wiedźmina 2, Watch Dogs 2 czy ostatnio Cyberpunk 2077. Udział Platige Image w przygotowaniu wideo promującego Metro Exodus to świetna decyzja ze strony producenta. Oni nie zawodzą, a te cztery minuty doskonale potwierdzają klasę studia.

Co dalej z Metro Exodus?

Zwiastun od Platige Image wygląda rewelacyjnie i wprowadza w klimat produkcji, ta dalej jest jednym wielkim znakiem zapytania. To chyba jedna z tych sytuacji, gdzie studio developerskie zostało postawione w sytuacji bez wyjścia. Obecnie są skazani na to, co wymyśli sobie dystrybutor. Jesteśmy w stanie zrozumieć decyzję o przejściu do Epic Store. Ta nie powinna być podyktowana kosztem fanów, którzy zdecydowali się na Steam.

O popularności danego tytułu decydują niestety portfele graczy. Jeżeli ci zdecydują się zbojkotować tytuł na PC, kontynuacje mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Machina promocyjna ruszyła pełną parą, a wygląda tak, jakby kosztował „grube pieniądze”. I tak zapewne jest, więc to logiczne, że dystrybutor liczy na zyski ze sprzedaży. Epic Store daje lepsze procenty od tego, ale nie w sytuacji, gdzie gracze postanowią nie kupować produkcji w ogóle. Cóż, miejmy nadzieję, że tak się jednak nie stanie. W końcu zwiastun Metro Exodus może ich zaciekawić i kupią egzemplarz. Nas zaciekawił!

Nowe gry oraz PC-ty znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Epic Store / Steam / YouTube

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....