zwiastun Spider-Man The Heist

Zwiastun Spider-Man The Heist – dużo dobroci

Dokładnie dziś, czyli 23 października, debiutuje pierwsze DLC do ostatniego tytułu Insomniac Games. W związku z tym, Sony wypuściło zwiastun Spider-Man The Heist, by zachęcić tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zakup. I firma zrobiła bardzo dobry ruch, bo taki materiał faktycznie potrafi zaciekawić.

zwiastun Spider-Man The Heist

Warto przypomnieć, że pierwsze DLC do Spider-Man to zaledwie początek tego, co gracze otrzymają jeszcze w tym roku. The Heist, czyli innymi słowy „Napad”, to pierwszy dodatek z serii, która ukryta jest pod nazwą The city that never sleeps. Kolejne dwie odsłony pojawić się mają w nadchodzących miesiącach. Pierwsza w listopadzie, a druga w grudniu. Niestety, ale o tym, co gracze będą w nich robić, jeszcze nic nie wiadomo.

Zwiastun Spider-Man The Heist

Do tej pory studio wypuściło jedynie krótką „zajawkę” tego, co będzie działo się na ulicach Nowego Jorku. Wiedzieliśmy oczywiście, że główną postacią wokół której skupiona będzie akcja to Black Cat, ale tak naprawdę nic więcej. Dopiero dziś, czyli w dniu premiery pierwszego DLC, możemy zobaczyć coś więcej. I to, co pojawiło się na materiale zapowiada kilka ważnych zmian w Spider-Man. Nie są one może rewolucyjne, ale na pewno wyglądają ciekawie.

Zwiastun Spider-Man The Heist zawiera elementy rozgrywki, która jak to w przypadku tego tytułu, jest dość dynamiczna. Widać na niej jednak pewne nowości, które zapewne będą dotyczyły misji pobocznych, czyli tzw. zapełniaczy. Nasz „pajączek” może więc wyrywać niektóre elementy budynków takie jak rury czy klimatyzatory. Przypomnijmy, że w podstawce takie opcje także się pojawiały, ale dopiero w konkretnych misjach. Tam, gdzie programiści i scenarzyści sobie tego życzyli, my mogliśmy trochę zdemolować otoczenie. W tym wypadku zapewne będzie podobnie.

Co będziemy robić w DLC?

Fabuła pierwsze dodatku zaczynać ma się od napadu na muzeum w Nowym Jorku, a potem jak to zwykle bywa, Spider-Man musi wkroczyć do akcji. Jednak sama akcja będzie bardziej skomplikowana i będzie ograniczać się tylko do „lania po twarzach” kolejnych fal wrogów. Ogromną rolę ma odgrywać tutaj Fellicia Hardy. Postać Black Cat została już w jakimś stopniu nakreślona w podstawowej wersji gry, ale wtedy jako gracze nie mieliśmy możliwości mieć z nią jakiejkolwiek interakcji. Teraz wygląda na to, że będzie to możliwe i to w znacznym stopniu.

Zwiastun Spider-Man The Heist kładzie nacisk właśnie na relację pomiędzy Peterem Parkerem, a Fellicią. Widać w niej, że dużo występuje między nimi jeszcze niedopowiedzeń, a to może wpłynąć także na Mary Jane. Nie wiadomo, ile czasu zajmie ogranie całości, ale nie spodziewalibyśmy się, żeby było to zbyt dużo. W końcu same dodatki kosztują relatywnie mało. Za cały zestaw trzech DLC zapłacimy 84 złote, a sam The Heist to tylko 33. Dodatek pozwoli zdobyć nam trzy zupełnie nowe stroje dla Spider-Mana, a także pojawią się nowe wyzwania oraz pucharki.

Takie rozszerzenie to bardzo dobry pomysł, bo po skończeniu podstawowej wersji, nie ma powodów do niej wracać. Jeżeli wykonało się już wszystkie zadania, co nie było specjalnie trudne, samo bujanie się po Nowym Jorku, mogło zacząć nudzić. Kilka dodatkowych godzin spędzonych na pajęczynie to przyjemny powrót do jednej z ciekawszych gier tego roku. I dodatkowo, nie zapłacimy za te kilka godziny fortuny.

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Insomniac Games / Sony / YouTube

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...