Chrome dla Androida czekają zmiany w interfejsie. Wiemy jakie

Przeglądarka Chrome, zarówno mobilna, jak i ta w odsłonie webowej, stale ewoluuje. Google co chwilę wyposaża aplikacje w nowości w interfejsie lub nowe funkcje. Większość ficzerów jest niedostrzegalna w codziennym użytkowaniu, ale zdarzają się wyjątki. Wyjątki, które zaserwowano w najnowszym wydaniu testowym Chrome Canary 69 dla Androida.

Chrome

Gigant z Mountain View stara się udoskonalać swoje produktu możliwie aktualnie. Widać to po częstotliwości update’ów usług wchodzących w portfolio Alphabet — firmy matki. Jednak zanim nowości zostaną wdrożone do ostatecznej wersji aplikacji, firma testuje je w wersjach rozwojowych. Niemniej, ficzerom warto przyglądać się już teraz, na etapie produkcyjnym. Oto idealny przykład.

Chrome dla Androida z nowym wyglądem

Skłamałbym, pisząc, że jest to zupełnie nowy wygląd, który zmieni sposób użytkowania aplikacji. Zmiany nie są jednak wyłącznie kosmetyczne i ciężko byłoby ich nie zauważyć. Dotyczą one nawigacji po Chrome. Podsumujmy zmianę w trzech najważniejszych punktach.

  • Przeniesienie menu wywoływanego za pomocą wciśnięcia ikony trzech kropek na dolną, nowopowstałą belkę
  • Pojawienie się dolnej belki, na której dodano ikony strony głównej, wyszukiwania i liczbę aktywnych kart
  • Gesty na dolnej belce pozwalające przełączać się pomiędzy kartami

Zmiany, choć niewielkie mogą usprawnić poruszanie się po aplikacji. Wiem z doświadczenia, że drobnostki podane w odpowiedniej formie, przyczyniają się do wzrostu efektywności.

Kiedy w wersji stabilnej?

Rozwiązanie jest obecne w Chrome Cannary w wersji 69. Zanim Google zdecyduje o trwałem implementacji zmian w interfejsie lub o rezygnacji z nich może minąć nawet kilka miesięcy. Dlatego też musicie uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

149 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
przejazd autostradą
Za przejazd autostradą zapłacisz smartfonem

Przejazd autostradą jest dla wielu koniecznością lub przynajmniej najoptymalniejszym wyborem podczas wakacyjnych wojaży. Każdorazowe przekraczanie...