Harry Potter: Wizards Unite, czyli czarodziejskie Pokemon Go

Koniec plotek, mamy oficjalne potwierdzenie firmy Niantic w kwestii prowadzonych nad Harry Potter: Wizards Unite prac. Grę będąca połączeniem Pokemon Go oraz Ingress osadzono w świecie magii, czyli w uniwersum Harry’ego Pottera. Jak dla mnie — strzał w dziesiątkę.

Harry Potter

Książki, w których głównym bohaterem jest młody czarodziej Harry Potter, wspominam z sentymentem. Mało tego — wracam do nich niejednokrotnie, gdyż mimo upływu lat, ciężko mi tak naprawdę oderwać się od uniwersum, które swojego czasu przyciągnęło mnie do siebie jak magnes. Niestety, obecnie w świecie Pottera nie dzieje się zbyt wiele, dlatego też z wytęsknieniem wypatruję każdego newsa z nim związanego. Cóż, doczekałem się.

Harry Potter: Wizzards Unite nadchodzi

Początkowo były to jedynie plotki, nieśmiałe doniesienia, w których można było dopatrywać się ziarenka prawdy. Dziś, Niantic już oficjalnie potwierdził, że trwają prace nad grą AR w uniwersum Harry’ego. Nie znamy co prawda wszystkich szczegółów, ale te, które poznaliśmy, pozwalają mi sądzić, że produkcja może, mówiąc kolokwialnie — pozamiatać.

Produkcja ma korzystać z najlepszych elementów znanych z poprzednich gier firmy, czyli Ingress oraz Pokemon Go. Oznacza to, że będziemy mieli tutaj do czynienia z otwartym świtem i rzeczywistością rozszerzoną. Gracz będzie miał okazję wcielić się w rolę czarodzieja i walczyć z wieloma potworami znanymi z książek J.K. Rowling. Użytkownicy, którzy zdecydują się wkroczyć w ten, jak przypuszczam, mroczny świat, będą kolekcjonować umiejętności magiczne w postaci zaklęć oraz zwalczać coraz silniejszych przeciwników. Aby przybliżyć się do wygranej w bitwach, konieczne będzie współdziałanie z innymi graczami, a co za tym idzie, funkcje społecznościowe odegrają w Harry Potter: Wizards Unite istotną rolę. Nie jest to niestety do końca dobra wiadomość…

Choć cenię sobie społecznościowe zabawy, zdaję sobie sprawę z tego, że Harry Potter powinien zapewniać równie dobrą zabawę w trybie fabularnym. Pozostaje mieć nadzieję, na to, że produkcja połączy tryb single ze społecznościową zabawą w sposób możliwie sensowny.

Co jeszcze?

Harry Potter: Wizards Unite korzystać będzie z coraz częściej wspominanego ARKit od Apple, które to zadebiutowało wraz z iOS w wersji 11. Gra, co wydaje się oczywiste, zadziała również na urządzeniach z Androidem, wszak jest to obecnie najpopularniejsza platforma mobilna. Choć nie znamy terminu premiery rynkowej produkcji, wiem już, że pojawi się ona w repozytoriach z grami na smartfony oraz tablety już w przyszłym roku. Nie mogę doczekać się pierwszych przecieków, w których pojawią się nieoficjalne zrzuty ekranowe.

Podejrzewam, że Harry Potter: Wizards Unite będzie produkcją darmową, zawierającą w sobie mikrotransakcje. Jest to chyba najoptymalniejsza metoda monetyzacji gry. Użytkownicy rzadko chcą płacić za produkt, ale, co ciekawe, często są w stanie ponosić koszty zakupu dodatków. Dla deweloperów — sytuacja idealna, pozwalająca na zarabianie jeszcze długo po premierze. Wystarczy wpuścić do “sklepu” nową różdżkę.

Źródło: Nianticlabs, TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

776 More posts in Gry category
Recommended for you
No Man's Sky Next
Determinacja godna pochwały, bo No Man’s Sky Next to potężna aktualizacja

Jeżeli jakimś cudem przespaliście ostatnie kilka lat i nie macie pojęcia, co się przez ten...