iOS 12 zmieni działanie NFC w iPhone’ach

Choć NFC w smartfonach Apple obecny jest od dawna, jego wykorzystanie ogranicza się do obsługi płatności Apple Pay. Okazuje się jednak, że sadownicy planują rozszerzyć funkcjonalność modułu o nowe możliwości. Sprawdźmy, czego możemy oczekiwać po NFC w iOS 12.

iOS 12

W iPhone’ach 6 oraz 6 Plus, których premiera odbyła się w 2014 roku, pojawił się moduł NFC. W sercach użytkowników smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie pojawiła się nadzieja dotycząca możliwości modułu. Wiele osób pragnęło korzystać z pełnej funkcjonalności NFC, którą od dawna mogli cieszyć się użytkownicy smartfonów z Androidem. Niestety, jedyne, na co pozwoliło Apple w przypadku near-field communication to obsługa płatności Apple Pay. Wraz z nadejściem iOS 12 ma to ulec zmianie.

Pełne NFC w iOS 12

Wielkimi krokami zbliża się konferencja Apple WWDC 2018, która odbędzie się już 4 czerwca. Na konferencji zostaną zaprezentowane nowe wersje systemów iOS, macOS, watchOS oraz tvOS, ale to nie wszystko, co ma pokazania firma z Cupertino. Poza software’owymi nowościami poznamy rownież nowe komputery oraz, co nie niestety nie jest jeszcze pewne — drugą odsłonę iPhone’a SE. Zostawmy jednak na boku urządzenia i skupmy się na oprogramowaniu, a konkretnie — iOS 12.

Mobilna platforma systemowa Apple wraz z upgradem do wersji 12 otrzyma prawdopodobnie rozszerzone możliwości komunikacji z pośrednictwem modułu NFC. Dotychczas obsługa rzeczonej technologii w sprzęcie Apple oznaczała nie więcej jak obsługę Apple Pay. W iOS 12 zostaną dodane funkcje takie ja możliwość otwierania drzwi pokoi hotelowych, dodawanie kart miejskich (biletów), a także obsługa parowania danych ze sprzętem w siłowniach. To oczywiście przykłady, gdyż “otwarte” NFC pozwoli na znacznie więcej. Wszystko dzięki nowym frameworkom.

Źródło: Macrumors

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2411 More posts in artykuły category
Recommended for you
Google wydało 40 milionów Fossil
Google wydało 40 milionów na… zegarek. Mniej więcej.

Czasem jest tak, że nawet najwięksi giganci branży technologicznej potrzebują pomocy. Tak też stało się...