iPhone 8 w ofertach naszych rodzimych operatorów

Stało się — iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus pojawiły się w ofertach abonamentowych polskich operatorów sieci komórkowych. Znamy oficjalne ceny, w których można nabyć rzeczone urządzenia.

iPhone 8

Na wstępie zaznaczę, że są to oferty przedsprzedażowe, gdyż oficjalna wysyłka urządzeń wystartuje dopiero 28 września. Nie mniej warto już dziś rozważyć zakup jednego z nowych iPhone’ów. Oczywiście pod warunkiem, że naprawdę jesteście zainteresowani nabyciem najświeższego iSprzętu i chcecie go mieć możliwie jak najszybciej. Gdzie najlepiej kupić iPhone 8? Do wyboru mamy T-Mobile, Orange oraz Play.

iPhone 8 w Orange

Na pierwszy ogień bierzemy pomarańczowych, ale kolejność, jaką wybrałem, jest czysto losowa i nie opiera się na atrakcyjności danej oferty. Do rzeczy.

Chcąc nabyć iPhone 8 przy możliwie niskiej opłacie początkowej wynoszącej 149 zł na start, miesięczny abonament za usługi wyniesie 132 zł. Jeśli natomiast wydamy na start 999 zł, będziemy ponosili comiesięczne opłaty w wysokości 103 zł. Są to oferty obejmujące urządzenie w wersji kolorystycznej srebrnej lub złotej oraz w opcji z 64 GB RAM.

Za iPhone 8 Plus zapłacimy 149 złotych na start, co da nam 152 zł miesięcznej stałej opłaty. Wydając na smartfon 999 zł, będziemy zobowiązaniu do uiszczania abonamentu równego 103 zł. Cały czas mówimy o ofercie dla klientów indywidualnych, gdyż ci “biznesowi” mogą zakupić iPhone 8 już od 9 złotych plus VAT.

iPhone 8 w T-Mobile

Tutaj sprawa wygląda dość ciekawie, gdyż wariantów jest naprawdę wiele. Możemy podpisać umowę na 24 lub 36 miesięcy. Ceny iPhone’a 8 zaczynają się od 929 zł (64 GB) oraz 1599 zł (256 GB) przy abonamencie równym 180 zł i umowie na 24 miesiące. W przypadku wybrania opcji 36-miesięcznej za iPhone 8 zapłacimy 9 zł. Model z Plusem jest oczywiście droższy. Jeśli natomiast wydamy na smartfon od 2479 do 3059 złotych, miesięczna opłata abonamentowa będzie wynosić nas jedynie 80 złotych.

iPhone 8 Plus w abonamencie za 180 zł na 24 miesiące miesięcznie kosztuje 1379 zł (64 GB) oraz 2059 zł (256 GB). Przy wyborze opcji 36 miesięcy za Plusa zapłacimy 9 zł (64 GB) oraz 389 zł (256 GB). Macie 2819 złotych w gotówce? Świetnie, miesięczna opłata obonamentowa wyniesie was jednie 80 zł.

iPhone 8 w Play

Oferta sieci Play wydaje się najbogatsza, a to dlatego, że możemy wybierać spośród naprawdę wielu opcji. Podobnie jak w przypadku Orange i T-Mobile ja skupię się na tych skrajnych, które niekoniecznie muszą być najatrakcyjniejszymi. Mamy tutaj sporą rozbieżność, gdyż przy abonamencie za około 20 zł za iPhone 8 (lub Plusa) zapłacimy od 2399 złotych do 3539 zł. To sporo, ale rekompensuje to stosunkowo niska opłata miesięczna. Jeśli natomiast jesteśmy w stanie płacić ponad 180 zł miesięcznie, za najnowszego iPhone’a zapłacimy jedynie złotówkę.

Abonament czy gotówka?

Do niedawna byłem zwolennikiem kupowania urządzeń w tradycyjnych sieciach sprzedaży. Operatorzy komórkowi nie zawsze byli w stanie przekonać mnie swoimi ofertami. Od pewnego czasu, te są naprawdę atrakcyjne i przy odrobinie dobrych chęci i “żonglerki” usługami, możliwe jest znalezienie opcji, która pozwoli nabyć iPhone 8 taniej niż w sklepie. Mam tu oczywiście na myśli oficjalną dystrybucję. Allegro i jemu podobne serwisy rządzą się nieco innymi prawami i możemy znaleźć tam znacznie tańszy sprzęt. Tutaj należy jednak wziąć pod uwagę niezwykle istotny czynnik, czyli ryzyko. Te jest nieodłączną częścią zakupów w sieci, za które płacimy niemałe pieniądze.

Źródło: T-Mobile, Orange, Play

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2175 More posts in artykuły category
Recommended for you
nowy iPad Pro wygina się
Nowy iPad Pro wygina się za łatwo? Trudno nie jest…

Ostatni keynote Apple przyniósł miedzy innymi kolejną generację tabletów. I jak zawsze w przypadku produktów...