Jak wybrać okulary do VR? Poznaj najważniejsze parametry!

Gry VR, czyli ekscytujące rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości, to prawdziwy przebój ostatnich lat i niezawodny sposób na pasjonujący relaks. Zanurzenie w stworzonym przez autorów gry świecie nie byłoby możliwe bez specjalnych okularów VR, nazywanych również goglami VR. Zobacz, czym kierować się przy wyborze tego sprzętu.

Czym są gry VR?

Gry VR, czyli w wirtualnej rzeczywistości, umożliwiają przeniesienie się wprost do wykreowanego przez autorów gry świata. Zakładając specjalne gogle i słuchawki, odcinasz się od świata zewnętrznego i zyskujesz wrażenie przebywania w świecie wirtualnym. Znajdujące się w grze obiekty wydają się w pełni rzeczywiste, masz poczucie ich przestrzennego istnienia. Wszystko to jest możliwe dzięki pełnej immersji, oznaczającej zanurzenie zmysłów w wirtualnej rzeczywistości, w której z każdej strony otacza Cię realistyczny trójwymiarowy obraz. Możesz wchodzić w interakcję z tym, co widzisz, a obraz widoczny w 360 stopniach pozwala jeszcze głębiej wczuć się w daną sytuację.

Rozgrywki w VR umożliwia taki sprzęt jak konsola, specjalne gogle, odpowiednia kamera i kontrolery, a także stosowne gry oraz aplikacje przystosowane do rozgrywek w systemie VR (tutaj poznasz najpopularniejsze gry na PlayStation VR: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-najlepsze-gry-na-playstation-vr-poznaj-opinie-naszych-klientow.bhtml).

Jakie urządzenie pomocnicze chcesz zastosować?

Okulary VR można połączyć z komputerem, konsolą bądź smartfonem. Ich rodzaj będzie uzależniony więc od tego, z jakim urządzeniem zamierzasz ich używać.

W przypadku komputera lub konsoli konieczne będzie zakupienie gogli, które posiadają wbudowany ekran — te dedykowane smartfonom nie mają własnego ekranu, ponieważ to telefon będzie pełnił jego rolę. Kupując gogle do używania z telefonem, musisz dostosować się do wymagań konkretnego producenta. Pamiętaj jednak o tym, by były wyposażone w żyroskop oraz akcelerometr. Warto też skoncentrować się na jakości soczewek, ponieważ tylko te dobre umożliwią cieszenie się trójwymiarowym obrazem.

Jeśli planujesz używać gogli w połączeniu z komputerem bądź konsolą, musisz podjąć decyzję, czy wolisz model bezprzewodowy (o wiele wygodniejsze, jednak dużo droższe) czy przewodowy.

Jak wybrać dobry rozmiar okularów VR?

Tylko dobrze dobrany rozmiar okularów VR zapewni Ci komfortową rozgrywkę i pozwoli w pełni zanurzyć się w wirtualnym świecie. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem są okulary z regulowaną wielkością i rozstawieniem soczewek, ponieważ możesz z łatwością zapanować nad polem widzenia oraz zapewnić sobie komfort — dzięki regulacji ze sprzętu mogą też korzystać różne osoby, o różnej wielkości głowy.

Odpowiedni dobór rozmiaru jest szczególnie ważny w przypadku gogli VR do korzystania z telefonem. Jeżeli gogle nie będą kompatybilne z konkretnym modelem smartfona, dochodzić może do zakłócenia odbioru obrazu, przez co korzystanie z gry będzie niekomfortowe.

Przy wyborze okularów VR bardzo ważna jest kwestia budżetu. Ponieważ różnice w cenach są naprawdę duże, jeśli jesteś początkującym graczem, postaw na tańsze rozwiązania. Gdy już będziesz mieć pewność, że gry w wirtualnej rzeczywistości to Twój żywioł, spróbuj droższych i bardziej profesjonalnych opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...