Legenda Apple trwa już 40 lat. Odwiedź mini wystawę

Od założenia firmy Apple mija dzisiaj 40 lat. To właśnie 1 kwietnia 1976 roku w Cupertino w Kalifornii powstała marka, która podbiła serca fanów i ogołociła ich portfele. W związku z dzisiejszą rocznicą Muzeum Historii Komputerów i Informatyki przygotowała dla miłośników produktów z nadgryzionym jabłkiem w logo drobną niespodziankę.  

Mające swoją siedzibę w Katowicach Muzeum Historii Komputerów i Informatyki jest miejscem magicznym, bowiem mieści w swoich zbiorach 3500 komputerów. Wśród nich są takie, które w latach swojej świetności wyznaczały trendy na rynku technologii, ale też te, które cieszyły się popularnością jedynie wśród rodzimych użytkowników. Można powiedzieć, że muzeum jest dla wielu z tych platform ostatnią przystanią. Kto by dziś pamiętał komputery MERA lub Elwro, będące polską myślą technologiczną, gdyby nie takie miejsce?

W bogatej kolekcji muzealnej znalazły się również pierwsze komputery Apple’a, które dzisiaj i jutro można oglądać w ramach małej wystawy iRetro, którą dziś i jutro można odwiedzić w Arkadii w Warszawie w nowym salonie iSpot. Wśród prezentowanych modeli znalazły się m.in. Apple II i Apple Lisa. Do dyspozycji odwiedzających będą również kolorowe iMaki, na których będzie można pograć w udostępnioną grę.

Wydarzenie:

Co: wystawa iRetro w ramach otwarcia sklepu iSpot,

Gdzie: Arkadia, al. Jana Pawła II 82, 00-175 Warszawa,

Kiedy: 1-2 kwietnia, 12:00-22:00.

Więcej informacji: Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

 

Źródło grafiki: mac-history.net

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

248 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
Statystycznie w co 8. smartfonie na świecie jest polska miedź lub srebro

W swoim wystąpieniu podczas panelu "Jakim krajem będziemy w 2050 roku?" szef KGHM zwrócił uwagę,...