You are here
NEOGEO Mini – retro atakuje, ale tanio nie jest Gry konsole 

NEOGEO Mini – retro atakuje, ale tanio nie jest

W latach dziewięćdziesiątych pojawiało się sporo konsol, które niestety nie przetrwały próby czasu. Wprawdzie nie wszyscy producenci zniknęli z rynku całkowicie, ale wiadomo, że dziś liczy się tylko święta trójca, czyli PlayStation, Xbox oraz Nintendo. Pamiętacie jeszcze taką firmę, jak SNK? Jeżeli tak, to mam dla was świetną wiadomość. Możecie teraz kupić NEOGEO Mini, choć przygotujcie się na solidne wydatki.

NEOGEO Mini

SNK, czyli Shin Nihon Kikaku (co w tłumaczeniu na polski oznacza po prostu Nowy Japoński Projekt), wsławiło się na rynku gier wideo zaledwie kilkoma produkcjami. Najważniejszym były Metal Slug, Samurai Shodown, The King of Fighters ’94 czy Fatal Fury. Produkcje zna chyba każdy, kto wychował się na początku lat dziewięćdziesiątych. Dziś wyżej wymienione tytuły można znaleźć na przeróżnego rodzaju emulatorach, ale SNK postanowiło o sobie przypomnieć, wypuszczając na rynek mini wersję swojej klasycznej konsoli.

NEOGEO Mini

Do tej pory z konsoli NEOGEO Mini mogli cieszyć się jedynie mieszkańcy Japonii. To chyba nie powinno dziwić, bo przecież to macierzysty rynek, gdzie SNK zadebiutowało i skąd się wywodzi. Teraz jednak mini konsola trafi także do Europy. Niestety nie pojawi się ona w oficjalnej, polskiej dystrybucji, ale na szczęście żyjemy w takich czasach, gdzie istnieje Amazon lub eBuy. I o ile z zamówieniem problemu mieć raczej nie będziemy, to już gorzej wygląda kwestia finansowa tego przedsięwzięcia. NEOGEO Mini kosztować ma prawie 130 funtów lub 130 euro, czyli mniej więcej 560 złotych. Do sprzedaży ma trafić już niedługo, bo pod koniec października tego roku.

Co tak naprawdę oferuje ta mini konsola? Zacznijmy od akumulatora, który wbudowany jest już na stałe, więc jeżeli będziemy chcieli zabrać sprzęt ze sobą w podróż, warto uzbroić się w powerbank. NEOGEO Mini naładujemy bowiem za pomocą złącza USB typu C. Interesujące jest to, że nie przewidziano dedykowanej ładowarki do konsoli, więc trzeba mieć to na uwadze kupując ją. Na tyle znajdują się także gniazdo HDMI, które posłuży do podłączenia NEOGEO Mini do telewizora. Do samej konsoli można będzie podłączyć także dwa pady, o ile za nie zapłacimy (około 120 złotych za jeden). Te mają na szczęście aż dwumetrowy kabel, więc da się rozsiąść na kanapie. Jeżeli zdecydujemy się grać na samej konsoli, to i tak nie oddalimy się za bardzo, bo ma ona ekran o przekątnej 3,5 cala.

Retro granie

NEOGEO Mini zaprojektowano tak, żeby bez problemu mieściło się ono w jednej dłoni. Waga urządzenia też nie powinna sprawiać kłopotów, bo konsola waży zaledwie 390 gramów. Trzeba przyznać, że SNK miało bardzo interesujący pomysł na to, jak trafić do serca graczy. Taka przenośna mini konsola to bardzo fajny prezent, a i w domu można z niej zrobić użytek. Szkoda tylko, że lista gier w wersji na zewnętrzne rynki różni się od tej, którą dostali gracze z Japonii. Poniżej znajdziecie spis wszystkich tytułów, które pojawi się w NEOGEO Mini na europejskim rynku.

Lista gier dla NEOGEO Mini: The King of Fighters ’95, The King of Fighters ’97, The King of Fighters ’98, The King of Fighters 2000, The King of Fighters 2002, Samurai Shodown II, Samurai Shodown IV, Samurai Shodown V Special, Fatal Fury Special, Real Bout Fatal Fury, Garou: Mark of the Wolves, World Heroes Perfect, Kizuna Encounter, Art of Fighting, The Last Blade 2, Ninja Master’s, Metal Slug, Metal Slug 2, Metal Slug X, Metal Slug 3, Metal Slug 4, Metal Slug 5, King of the Monsters, King of the Monsters 2, Sengoku3, Shock Troopers, Shock Troopers 2nd Squad, Magician Lord, Blue’s Journey, Robo Army, Crossed Swords, Mutation Nation, 3 Count Bout, Blazing Star, Last Resort, Ghost Pilots, Top Player’s Golf, Super Sidekicks, Football Frenzy, Puzzled.

Jest w czym wybierać.

Nowoczesne konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: SNK / DualShockers

 

Related posts

Leave a Comment