Nintendo Switch – data premiery, ceny oraz szczegóły dotyczące zestawu

Japończycy zorganizowali konferencje, na które to podzielili się z fanami informacjami na temat najnowszej konsoli Nintendo Switch. O urządzeniu wiemy już prawie wszystko.

Nintendo Switch

W końcu możemy mówić o komplecie informacji dotyczących nadchodzącej konsoli Japońskiego producenta. Dotychczasowo firma pochwaliła się jedynie zwiastunem, na którym ujawniono tylko część danych. Po dzisiejszej konferencji wiemy już, czy warto w ogóle rozważać zakup nowego tworu koncernu.

Nintendo Switch po konferencji

Dzięki dzisiejszej transmisji dostępnej tutaj dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy, z których należy wymienić to, że:

  • Nintendo Switch trafi do sklepów w Japonii, USA i Europy już 3 marca.
  • Za sprzęt (poza starym kontynentem) przyjdzie zapłacić 299 dolarów. Nie zdradzono Europejskiej ceny, lecz mówi się o kwocie 299 euro.
  • Wraz z konsolą zadebiutują (tego samego dnia) najnowsze gry dedykowane Switch. Mowa o The Legends of Zelda: Breath of the Wild oraz nowych odsłonach Super Mario
  • Urządzenie sprzedawane będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – szarej oraz wykorzystującej niebieskie i czerwone akcenty
  • Zniesiono blokadę regionalną
  • W pudełku znajdziemy akcesoria – kontrolery joy-con, ładowarkę, podstawkę, uchwyt, smyczkę oraz kabel HDMI
  • Specyfikacja (cząstkowa) prezentuje się następująco: 6,2-calowy ekran 720p, 32 GB flash, microSD, NFC, żyroskop, czujnik ruchu, czujnik podczerwieni.
  • Tryb sieciowy będzie płatny, co akurat nie powinno dziwić nikogo. Podobnie postępuje Microsoft (Xbox Gold) oraz Sony (PS Plus)

Jak widzicie – Nintendo Switch zapowiada się naprawdę interesująco. Jeśli firma skupi się na wzmocnieniu dystrybucji oraz wielokanałowej promocji – sukces będzie tak właściwie czystą formalnością.

Źródło: Nintendo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

776 More posts in Gry category
Recommended for you
No Man's Sky Next
Determinacja godna pochwały, bo No Man’s Sky Next to potężna aktualizacja

Jeżeli jakimś cudem przespaliście ostatnie kilka lat i nie macie pojęcia, co się przez ten...