Płatności PayPal dostępne w Google Play – w końcu

Po wielu prośbach użytkowników sklepu z aplikacjami na mobilną platformę Android, Google zdecydował się wprowadzić  tytułową metodę płatności. Niestety, nie będzie ona dostępna dla wszystkich – przynajmniej przez pewien czas.

GooglePlayPayPal750x300

PayPal – system płatności, który cieszy się niesłabnącą popularnością wylądował w Google Play. To świetnie, gdyż nie będzie już konieczności „podpinania” kart kredytowych do sklepu giganta, przed którą to bronią się użytkownicy.

Od teraz mieszkańcy 12 państw dokonają bezproblemowych zakupów w GP za pomocą PayPal, co według Google spowoduje wzrost transakcji w sklepie. Jest to świetna wiadomość, tylko dlaczego ograniczono się jedynie do 12 państw (Austria, Belgia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kanada, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Włochy).

Pozostaje mieć nadzieję, że lista krajów obsługujących wspomniany system płatności w Google Play zostanie wkrótce rozszerzona i pojawi się na niej Polska.

Źródło: engadget

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...