Snapdragon 617 obsłuży tryb Continuum – dobrze i co z tego?

Serwis NokiaPowerUser podaje, iż lista procesorów kompatybilnych z trybem Continuum (w Windows 10 Mobile) została rozszerzona o kolejny chip – Snapdragon 617. Wiadomość świetna, ale jak ma się to do plotek o końcu marki Lumia?

000Snapdragon617Con

Jeśli nie do końca kojarzycie, czym jest tryb Continuum, odsyłam was do swojego wcześniejszego wpisu wyjaśniającego tę kwestią. Wspomnę tylko, iż jest to technologia pozwalająca wykorzystywać smartfon jak komputer, co odbywa się oczywiście dopiero po podłączeniu do niego odpowiednich akcesoriów.

Idea zacna, ale lista smartfonów potrafiących obsłużyć tę, okazuje się, wymagającą funkcję jest bardzo skromna. Właściwie na początku wiedzieliśmy jedynie o Lumii 950, 950 XL oraz Acer Jade Primo. Wymagania dotyczące specyfikacji urządzeń dedykowanych Continuum były surowe. Były – to właściwe określenie, gdyż Microsoft ugiął się lekko i rozszerzył kompatybilność o procesory Snapdragon 617. Te będą montowane w telefonach ze średniej półki cenowej, co pozwoli cieszyć się tytułowym trybem użytkownikom tańszych słuchawek. Tak przynajmniej twierdzą redaktorzy serwisu  Nokiapoweruser. Sprytny ruch, ale kto te urządzenia będzie produkował?

Snapdragon617Continuum

Tutaj pojawia się mały problem, gdyż jeśli wierzyć doniesieniom, Microsoft może „uśmiercić” markę Lumia zaraz po premierze modelu 615. Cóż, po pierwsze koniec Lumii nie musi oznaczać końca całego Windows 10 Mobile, a jedynie jednej z linii smartfonów. Wspomnianą serię może zastąpić „mityczny”, referencyjny Surface Phone. Po drugie wycofanie wspomnianych urządzeń z rynku da sporą szansę konkurencji, która jakby nie patrzeć, dalej wierzy w mobilne kafelki. Jak widzicie, opisywane działania nie są wbrew pozorom pozbawione sensu.

Jak widać, o Windows 10 możemy dyskutować w nieskończoność. Zaskakujące działania firmy, intrygujące przecieki, informacje o końcu platformy tudzież serii smartfonów. Wszystko to powoduje, iż OS Microsoftu jest tematem znacznej liczby wpisów na portach technologicznych. Może właśnie na tym zależy gigantowi z Redmond… Kto wie.

Źródło: Nokiapoweruser

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...