Tryb Offline w Gmailu. Jak z niego korzystać?

Najnowsza odsłona przeglądarkowego Gmaila zaskakuje zmianami, z których lwia cześć wprowadzana jest stopniowo. Jedną z ciekawszych i użyteczniejszych jest Tryb Offline, który pozwala na korzystanie z poczty bez połączenia z internetem.

Tryb Offline

Możliwość ograniczonego korzystania z poczty Gmail sama w sobie była możliwa od dawna. Nie było to jednak rozwiązanie natywne, a co za tym idzie, Tryb Offline można było uruchomić jedynie poprzez specjalne wtyczki do przeglądarki. Działało to naprawdę różnie i cieżko mówić o stabilności. Teraz za sprawą nowości w poczcie Gmail, z rzeczonego trybu skorzystają wszyscy chętni.

Tryb Offline w Gmailu

Tryb Offline umożliwia przeglądanie zawartości poczty pobranej na urządzenie, segregowanie jej oraz tworzenie nowych wiadomości. Naturalnie nowa poczta zostanie wysłana dopiero w momencie, w którym komputer znajdzie się w zasięgu sieci Wi-Fi lub sieci komórkowej. Dane nie mogą zajmować więcej niż 7 GB, co jest już pewnym ograniczeniem. Mimo to, jeśli należycie do osób, które często podróżują, wiecie, jak problemowy może być brak dostępu do poczty, z poziomu której można opracować mniej lub ważną sprawę.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że aktywacja poczty nie odbywa się w sposób samoistny. Chcąc aktywować Tryb Offline w webowej odsłonie Gmaila, należy wykonać kilka czynności, z których pierwszą wykonamy, klikając w ikonę kłódki i wybierając “Nowy Gmail — wypróbuj”. To doskonały punkt wyjścia, który daje nam użytkownikom dostęp do wielu nowości. Wróćmy do Trybu Offline…

Teraz wystarczy udać się do zakładki Offline widocznej w ustawieniach. Tutaj też aktywujemy tryb za pomocą zaznaczenia opcji “Włącz pocztę offline”. Szybko i prosto. Dajcie znać, czy będziecie korzystać z opisywanego ficzera.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...