Uber będzie wymagał licencji na przewóz osób. Partnerzy nie będą zachwyceni

Stało się. Uber będzie wymagał od partnerów krajowej licencji na przewód osób samochodem osobowym. Uber żądając stosownego dokumentu, postanowił dać nagrodę osobom, które dostarczą licencję możliwie szybko, czyli do dnia 1 sierpnia.

Uber

… wkrótce będziemy wymagali od wszystkich Partnerów nowego dokumentu, jakim jest licencja na krajowy przewóz osób samochodem osobowym. — to cześć wiadomości, jaka trafiła do partnerów firmy Uber. Sprawa jest więc poważna. Pytanie, dlaczego firma zdecydowała się na rzeczony krok dopiero teraz?

Uber i licencja

Wymóg posiadania przez partnerów Ubera Licencji sam w sobie jest rzeczą dobrą. Regulacje zapobiegną, choć częściowo, wykonywaniu pracy przez osoby nie do końca uprawnione do jej wykonywania. Ma to sporo sensu, ale nie zmienia to statusu kierowców, którzy dalej nie będą spełniali wymogów dodatkowych względem licencji.

Uber się rozwija. Tylko nadal nie wie, jakie w Polsce obowiązują przepisy. Tym razem będzie płacił swoim partnerom za…

Opublikowany przez Związek Zawodowy "Warszawski Taksówkarz" 11 czerwca 2018

Biorąc pod uwagę powyższe oraz formalności, jakie trzeba wypełnić, partnerzy Ubera mogą chcieć opóźnić maksymalnie uzyskanie wspomnianych uprawnień. Uber dał im jednak solidny powód, aby tego nie robić. W grę wchodzi jednorazowe wypłacenie kwoty w postaci 3 500 złotych, które kierowca otrzyma za uzupełnienie profilu o Licencję na przewóz osób samochodem osobowym. Sprytne, ale chcąc uzyskać wspomnianą premię, należy się pospieszyć. “Oferta” obowiązuje jedynie do 1 sierpnia.

Źródło: Związek Zawodowy “Warszawski” Taksówkarz

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...