Szok! Wiedźmin za 6 zł – poznaj szczegóły

To nie żart – faktycznie macie szansę na nabycie Wiedźmina w cenie 6 zł. Nie chodzi jednak o grę wideo, a o znaczek pocztowy, nie byle jaki, bo oficjalny, z wizerunkiem Geralta z Rivii.

Wiedzmin Geralt

Poczta Polska postanowiła podążać z duchem czasu i wzorem zachodnich „pocztowców” skupić się na znaczkach promujących rodzimą kulturę, tym razem wirtualną.

Geeralt z Rivii jako dobro narodowe?

Znaczki pocztowe są jednym z najczęściej (niegdyś) wybieranych hobby. Cóż, patrząc na niektórych moich znajomych i ich obszerne klasery wypełnione po brzegi małymi papierkami z rozmaitymi wizerunkami, myślę że coś w tym jest. Liczba edycji, modeli i wydań znaczków przyprawia o zawrót głowy. Motywami przewodnimi bywają ludzie biznesu, klerycy, sportowcy, a teraz do dołączy do nich postać z gry komputerowej…

Wiedźmin to ikona polskiej, choć nie tylko popkultury. Książka Pana Sapkowskiego zyskała niesamowitą popularność, podobnie zresztą jak jej późniejsza ekranizacja. Prawdziwym hitem okazała się dopiero gra, która jakby nie patrzeć – jest świetnym polskim towarem eksportowym. O rodzimej  produkcji rozpisują się zachodnie media, co jest w mojej ocenie uzasadnione. Historia Geralta z Rivii jest wręcz bajeczna, ale zarazem mroczna. Dla każdego coś miłego.

Zainteresowani? Oto konkrety

Znaczek został wydrukowany metodą rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym. Produkt w nakładzie 180 000 sztuk trafi do sprzedaży jeszcze dziś. Za jeden egzemplarz przyjdzie zapłacić skromne 6 zł.

Grafika powstała przy współpracy z CD Projekt S.A., co akurat nie powinno dziwić nikogo. Wszak kto jak nie wydawca miałby decydować o końcowym wyglądzie znaczka. Zainteresować nim powinni się nie tylko fascynaci filatelistyki, ale przede wszystkim fani Wiedźmina – Geralta z Rivii.

Źródło: Poczta Polska

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...