Windows 10 Creators Update – Microsoft uderza w 3D

Dzisiejszy event Microsoftu możemy podzielić na dwie części – software’ową oraz sprzętową. W tym wpisie zajmiemy się pierwszą z nich, a mówiąc ściślej, podsumujemy zmiany, jakie czekają użytkowników w nadchodzącej aktualizacji Windows 10 – Creators Update.

Creators Update 750x300

Wspomniane uaktualnienie trafi do systemu giganta już pod koniec marca 2017 roku. W założeniu ma skupić się na wspieraniu kreatywności w pełnym tego słowa znaczeniu. Co ciekawe, sposób w jaki zamierza tego dokonać, jest naprawdę przyjazny człowiekowi. Zaawansowane możliwości dostępne w formie zrozumiałej dla dziecka – to może się udać.

http://www.youtube.com/watch?v=zdJBurRbT4o

Idziemy w 3D (oraz 2D)

Chylę czoła przed sprytem Microsoftu. Zaangażowanie się w 3D zdaje się strzałem w dziesiątkę. Drukarki „trójwymiarowe” zyskują coraz większa popularność, lecz przez skomplikowany proces tworzenia modeli, nie mogą przebić się do typowo konsumenckiego rynku. To przykre, gdyż podstawowe konstrukcja są dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach. Gigant z Redmon to wie i postanowił działać…

Creators Update 1

Windows 10 Creators Update zostanie wyposażony w narzędzia do banalnie prostego tworzenia grafiki 3D. Co ciekawe – interesujące nas obiekty, będziemy mogli zeskanować za pomocą telefonu komórkowego i jak mniemam, warunkiem nie będzie tutaj platforma MS. Pomocne we wspomnianych procesach okaże się nowy Paint 3D, będący częścią składową aktualizacji.

Wspomnę tylko, że trójwymiar zagości także w innych aplikacjach Microsoftu, np. w PowerPoint’cie.

Idziemy w VR

Świat z zapartym tchem czeka na kolejne nowości dotyczące Holo Lens. Nic dziwnego, rynek rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej rozwija się w zastraszającym tempie. Lekceważenie segmentu nie wyszłoby firmie na dobre i po raz kolejny ta doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Właśnie ze względu na powyższe, Microsoft podsyca ekscytacje tematem. Dziś pokazał kolejne sposoby wykorzystania VR i powiem wam, że powodują one opad szczęki. Codzienne czynności czy to służbowe, czy prywatne – mogą sprawiać nam jeszcze większą frajdę.

Creators Update 2

Idziemy w Gry

Kolejne nowości w Creatos Update dotkną graczy, szczególnie tych uwielbiających uczestniczyć w streamingach wydarzeń e-sportowych. Pierwszą z nich są gameplay’e, czyli stream z możliwości wpływu na rozgrywkę, a co za tym idzie – całość prezentuje się znacznie atrakcyjniej niż Twitch.

To nie wszystko, w Xbox Live pojawi się funkcja Arena, pozwalająca na uczestnictwo w turniejach. Brzmi banalnie, ale fakt pojawienia się wspomnianego ficzera cieszy.

Źródło: Microsoft

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5003 More posts in News category
Recommended for you
Google wydało 40 milionów Fossil
Google wydało 40 milionów na… zegarek. Mniej więcej.

Czasem jest tak, że nawet najwięksi giganci branży technologicznej potrzebują pomocy. Tak też stało się...