You are here
Aktualizacja Xioami – te modele mogą o niej zapomnieć artykuły News 

Aktualizacja Xioami – te modele mogą o niej zapomnieć

Kwestia update’ów zawsze jest drażliwym tematem. Niezależnie od tego, którego producenta smartfonów dotyczy. Przecież nie po to się kupuje telefon, żeby po okresie roku czy dwóch, można było zapomnieć o czymś takim. Niestety, ale nowa aktualizacja Xiaomi ominie kilka modeli z portfolio producenta.

Aktualizacja Xiaomi

Nie oszukujmy się, aktualizacje smartfonów z Androidem to spory problem. Pisaliśmy o nim szerzej w jednym z naszych felietonów. Tekst znajdziecie na końcu tego artykułu, a w nim przynajmniej kilka powodów, dla których warto zastanowić się przed zakupem telefonu budżetowego. Nie bez przyczyny wspominamy właśnie o tym segmencie, bo na forum Xiaomi udostępniono informację, które z urządzeń mogą zapomnieć o nowych aktualizacjach.

Aktualizacja Xiaomi

Jak wygląda sprawa w przypadku chińskiego producenta. Aktualizacja Xiaomi i wprowadzanie nowych wersji Androida czy samej nakładki MIUI, wygląda całkiem sprawnie. Rzadko kiedy trzeba na nią czekać długo, za co firmie należy się pochwała. Widać od Apple nie podglądają tylko pomysłów na to, jak mają wyglądać ich smartfony, ale także, jak powinna wyglądać pomoc techniczna. Update bezpieczeństwa od Google pojawia się regularnie co miesiąc, a jeżeli chodzi o samo MIUI to jest ono wypuszczane falami. Innymi słowy, nie ma większych powodów do zmartwień, jeżeli jesteśmy posiadaczami sprzętów od Xioami.

Problem może pojawić się wtedy, jeżeli zdecydowaliśmy się na kupno budżetowca z portfolio firmy. Wprawdzie aktualizacja Xioami z tego segmentu także się odbywa, to teraz oficjalnie poinformowano o tym, że część z urządzeń nie będzie już wspierana. Które konkretnie z nich nie mogą już liczyć na nową nakładkę producenta. Będą to same smartfony z serii Redmi, które od niedawna zostało wyodrębnione jako osobna marka. Wśród nich znalazły się: Note 4, 3S, 3X, 4, 4A, Note 3 oraz wersja Redmi Pro. I tak, zdajemy sobie sprawę z tego, że nie są to może nowe urządzenia, ale dalej da się je kupić np. w Polsce. Przykładowo – model Xiaomi Redmi Note 4 kosztuje w jednym ze sklepów prawie 800 złotych. Całkiem sporo, jak na urządzenie, które właśnie przestało być wspierane przez producenta.

No nowego w MIUI 11?

Wprawdzie samo Xioami przyznało we wpisie na swoim forum, że aktualizacje bezpieczeństwa dalej będą się pojawiać, to trochę trudno nam w to uwierzyć. Zapewne przez kilka miesięcy użytkownicy wyżej wymienionych modeli będą mogli liczyć na update, ale potem i tak zostaną zapomniani. To niestety normalna kolej rzeczy, jeżeli chodzi o świat smartfonów. Co jednak z klientami, którzy dopiero teraz zdecydują się na zakup jednego z tych modeli, a potem okaże się, że wsparcie techniczne zostanie im odebrane? Cóż, pewnie nic.

Czy posiadacze tych modeli mają jednak czego żałować? Trochę tak, bo zbliżający się update do MIUI 11, może przynieść kilka bardzo ciekawych rzeczy. Pierwszym z nich będzie zmiana wyglądu ikon systemowych. Nie zaprzeczamy, że przydałby im się mały redesign, choć nie jest to coś, co wywołuje u nas szybsze bicie serca. Kolejną z przydatnych rzeczy ma być nowy tryb oszczędzania energii. Każdy kto korzysta intensywnie ze smartfona w ciągu dnia, ten wie, jak istotne są nawet najmniejsze procenty akumulatora. Tym razem w MIUI 11 ma pojawić się „ekstremalny tryb oszczędzania”, a to oznacza ograniczenie tylko do wysyłania SMS’ów, dzwonienia, a sam wyświetlacz stałby się monochromatyczny. Oczywiście poprawione zostaną też błędy, co akurat jest standardem u każdego z producentów.

Jeżeli aktualizacja Xioami ominie wasze sprzęty, to możecie żałować i zacząć zbierać pieniądze na kolejne urządzenia od producenta. Tych na szczęście jest całkiem sporo i co więcej, nie kosztują gigantycznych pieniędzy.

Nowe smartofny znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Xiaomi / GSM Arena / Mi Community

Related posts

Leave a Comment