You are here
Znamy możliwą cenę Apple Arcade! artykuły Gry mobile News 

Znamy możliwą cenę Apple Arcade!

Premiera rynkowa Apple Arcade to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń branży growej ostatnich lat. Po szumnych zapowiedziach moje oczekiwania względem platformy są olbrzymie. Olbrzymia nie będzie za to cena.

Apple Arcade
fot. Apple

Jestem wielkim fanem giganta z Cupertino. Może właśnie dlatego nie mogę doczekać się możliwości przetestowania platformy Apple Arcade, której możliwości zapowiadają się wprost miodnie. Jedyne, czego obawiałem się w przypadku nowej usługi koncernu, to cena. Okazuje się jednak, że miesięczna subskrypcja nie obciąży mojego portfela w sposób znaczący.

Apple Arcade za jedyne 4,99 dolara miesięcznie

Redaktorzy 9to5Mac twierdzą, że miesięczne korzystanie z możliwości Apple Arcade będzie kosztować użytkownika niecałe 5 dolarów miesięcznie, co w bezpośrednim przeliczeniu daje nam prawie 20 złotych. Sądzę jednak, że w naszym kraju cena ta wzrośnie do około 30, a może nawet 40 złotych. Mimo to uważam, że jest to kwota jak najbardziej akceptowalna. Wystarczy popatrzeć na zalety platformy.

W ramach Arcade otrzymamy dostęp do bogatej (na początek około 100 tytułów) bazy gier wideo, którymi użytkownicy będą mogli cieszyć się na platformach iOS, iPadOS oraz macOS. Wszystko w ramach stałej comiesięcznej opłaty. Lwią cześć produkcji będą stanowić gry ekskluzywne, stworzone na potrzeby platformy. Mało tego – nie znajdziemy tutaj reklam ani dodatkowych mikropłatności, za poszczególne gry będą odpowiadać znane studia takie jak Gameloft, Konami, Sega czy Snowman.

Wróćmy na chwilę do ceny. Według źródła została ona w kodzie jednej z aplikacji dostępnych w repozytorium Apple App Store. Możemy więc brać rzeczoną kwotę za pewnik.

iPhone’y, iPady i komputery Mac zakupicie pod TYM adresem.

Źródło: 9to5Mac

Related posts

Leave a Comment