Co nas czeka na targach E3…

Wszyscy fani gier zapewne już od zeszłego roku z utęsknieniem wyczekiwali dzisiejszego dnia. Bowiem właśnie dziś rozpoczynają się targi Electronic Entertainment Expo, w skrócie E3.

Dla wszystkich osób, którym jakimś trafem ta nazwa do tej pory umknęła, spieszę z wyjaśnieniem. Targi te są coroczną, największą wystawą gier komputerowych i wideo. Swoją premierę miały w roku 1995. W całej historii ekspozycji, tylko dwa razy nastąpiła zmiana miejsca odbywania się targów z hali Los Angeles Convention Center na Atlantę.

Tymczasem za nami już pierwsza konferencja. Konami w tym roku było oszczędne w ilości zaprezentowanych tytułów. Na pierwszy ogień poszły gry z gatunku social: MLB Dream Nine, Puzzle Chasers, Domo Jump, MLB Live Challenge i Casino League. Krótko mówiąc – produkcje na urządzenia mobilne (tablety, smartfony).

Kolejnym punktem był PES 2014. Niestety twórcy nie powiedzieli nam nic, czego już byśmy nie wiedzieli. Niebyło żadnej prezentacji wideo, ani nawet zapowiedzi daty premiery. Pozostaje nam tylko czekać na nowe informacje.

 Następnie na scenie pojawił się Hideo Kojima i opowiadał o najnowszej odsłonie Metal Gerara. Akcja gry, tym razem dzieje się w latach osiemdziesiątych. Do projektu po raz pierwszy dołączy Kiefer Sutherland, który użyczy głosy samemu Snake’owi, który liczy już sobie 49 wiosen. Tytuł ukaże się na PS3 i Xbox360.

Japończycy szybko przeskoczyli do prezentacji Castlevania: Lord of Shadows 2. W nowej części dane nam będzie się wcielić w Drakule – władcę wampirów. Rozgrywkę uprzyjemni ulepszony silnik graficzny. Seria przenosi  się w obecne czasy, więc Vlad Palownik będzie rozrabiał w naszym świecie. Pokazano też zwiastun filmowy i ujawniono, że gra pojawi się na: PC, PS3 i X360.

Prezentację zakończył krótki prześmiewczy materiał od Mega 64. Jak wcześniej wspomniałem, Konami nie zaprezentowało nic odkrywczego. Nie dość, że konferencja była krótka (istnieje pewna teoria, że po prostu nie umieją dobrze angielskiego), to nie pokuszono się o zaprezentowanie żadnego nowego tytułu z kategorii AAA. Czy stare uznane marki zapewnią im byt do przyszłorocznych targów? Przekonamy się za rok.

A tutaj do obejrzenia cała konferencja:

http://www.youtube.com/watch?v=jRvnyT1R8J8

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...