You are here
Czego powinniśmy spodziewać się po dzisiejszej konferencji Apple? Wydarzenia 

Czego powinniśmy spodziewać się po dzisiejszej konferencji Apple?

Już dziś wieczorem odbędzie się konferencja Apple, na której firma zaprezentuje swoje nowości. Nie liczcie jednak na sprzęt, gdyż wszystko wskazuje na to, że Sadownicy skupią się na usłudze, a nawet kilku usługach.

Konferencja Apple
fot. Macrumors

Większości eventów Apple towarzyszą premiery sprzętowe. Tym razem będzie inaczej, gdyż dziś gigant z Cupertino odpuści sobie hardware i skupi się na nowościach w segmencie usług. Sprawdźmy, czego dokładnie możemy spodziewać się po wieczornym wydarzeniu.

Apple idzie w streaming

Osobiście spodziewam się prezentacji dwóch usług oraz odświeżonej wersji jednej z obecnych w portfolio giganta. Niemniej, pewniakiem jest w zasadzie wyłącznie premiera VOD Apple, czyli usługi, która za pośrednictwem streamingu będzie dostarczać nam atrakcyjne treści w formie wideo. Sadownicy od dłuższego czasu prowadzili rozmowy z partnerami, a co za tym idzie, może okazać się, że usługa już na stracie otrzyma potężny pakiet interesujących materiałów.

Całkiem prawdopodobne, że poza opcją streamingu seriali i filmów, Apple pokaże podobną usługę skierowaną do graczy. Patrzą na to, co czyni konkurencja (Google Stadia), taki ruch Apple wydaje się wręcz logicznym następstwem. Pozostaje jednak pytanie, o to, jaki kształt przyjęłaby usługa i na jakich urządzeniach można by było z niej korzystać.

Kojarzycie usługę Apple News? Pewnie tak, choć niestety nie jest ona dostępna dla Polaków. Niemniej, rozwiązanie samo w sobie jest naprawdę interesujące i nie powinno dziwić nikogo to, że Sadownicy zamierzają nieco je udoskonalić. Jak? Choćby poprzez współpracę z wydawnictwami takimi jak New York Times czy Washington Post, które w ramach jednej stałej opłaty zaoferują dostęp do swoich treści. Brzmi kusząco, ale szczerze wątpię w to, że usługa pojawi się dziś w naszym kraju w najbliższym czasie.

Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać do godziny 18:00, gdyż właśnie wtedy wystartuje event Apple, któremu przyświeca hasło „It’s show time”.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment